Pokud se ráda procházíte po Pálavě, slezte z kopců i dolů, najdete tam rodné městečko čtenářky Maryene: Věstonice.

Pálava, ach ta Pálava – překrásné vrchy s překrásným okolím. Na výlet vás zve čtenářka Maryene…


Milé čtenářky,

Ráda bych vás pozvala do svého rodného kraje na jihu Moravy pod Pálavou. Přijdou si zde na své všechny turistky, zvláště cykloturistky, ale mohou vzít s sebou i své manžely, milovníky vína. Pokud se rozhodnete pro cykloturistiku, jedna dovolená vám určitě nebude stačit. Tento kraj je protkán stovkami cyklostezek a mnohé z nich mají ve svém názvu přímo „vinařské“. Ti, kteří zvolí okruh přímo pod Pálavou budou určitě okouzleni bělostnými vápencovými skalami, Pavlovskými vrchy ze všech stran obklopenými úrodnými vinicemi, nekonečnou hladinou zdejších jezer i písečnými plážemi Mušovského jezera. Právě tady pod Pálavou ve Věstonicích byla nalezena soška Věstovnické Venuše.

palava

A pokud si počkáte na poslední červnovou sobotu, můžete se zúčastnit cyklistické akce Krajem André na Moravských vinařských stezkách s bohatým programem i občerstvením na trase Hustopeče - Starovičky - Velké Pavlovice - Vrbice – Bořetice.

palava

Určitě se na tato místa budete rády vracet.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. června 2011: Pozvěte nás na zajímavé místo!

  • Máte ve svém okolí zajímavé místo? Pozvěte nás na něj!

Napište na náš e-mail o zajímavém místě ve vašem okolí čtenářkám magazínu ŽENA-IN.cz! Pojí se k němu nějaká legenda? Záhada? Nic z toho neopomeňte ve své „pozvánce“ zmínit! A když přiložíte i fotku, nebude nic bránit uveřejnění vašeho příspěvku. Fotka ale není podmínkou. Za svůj příspěvek, dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, můžete získat dárek letnímu cestování šitý přímo na míru: Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s SPF 30 a hydratační sprej po opalování od téže značky. V předmětu vašeho e-mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání vašich příspěvků na toto téma končí v 3. června 2011 v 15.00 hodin.

cenacena

Reklama