Timberlake Wertenbakerová

POD JIŽNÍM KŘÍŽEM

podle románu DIVADELNÍK Thomase Keneallyho

Hrají: Filip Blažek, Vladimír Dlouhý, Yvetta Blanarovičová, Jiří Hána, Marie Málková, Robert Jašków, Tomáš Pavelka / Tomáš Vacek, Marcel Rošetzký, Václav Chalupa, Nina Martínková, Sandra Nováková / Barbora Ježková,  David Schneider a další

Režie: Kateřina Iváková

 

Příběh hry POD JIŽNÍM KŘÍŽEM je založen na skutečné události a odehrává se v tehdy nejvzdálenější trestanecké kolonii Britského Impéria – v místech „na druhé straně slunce a vzdálených osm lun od domova”.

 

Sydney, Austrálie roku 1788. Mladý námořní důstojník se rozhodne narežírovat první divadelní inscenaci na nově objeveném kontinentu. Podmínky u protinožců nejsou zrovna ideální – existují pouze dvě kopie hry, herecký ansámbl se skládá z negramotných trestanců a hlavní představitelce hrozí trest smrti oběšením. Přesto zkoušky komedie George Farquhara VERBOVÁNÍ pokračují – přes nepřízeň přírody i lidí.

 

Hra POD JIŽNÍM KŘÍŽEM byla Oceněna Cenou Lawrence Oliviera a inscenována významnými divadelními společnostmi včetně Royal Court Theatre na Broadway.

Chodíte do divadla a je vám líto, že se o prázdninách nehraje? Tak neváhejte a načerpejte ještě poslední divadelní zážitky a zakončete sezonu tímto delikatesním „zákuskem.“  Uvidíte, že nebudete litovat a příjemně se navnadíte na podzim, kdy divadla otevřou opět svoje brány.Bližší informace o programu, termínech a vstupenkách získáte na internetových stránkách Divadla Blaník
www.blanik.cz

Reklama