Tahle událost se stala už pěkně dávno, někdy těsně po revoluci.
Jeden můj kamarád „nestíhal“ nakoupit vánoční dárky, a tak vyrazil až na Štědrý den odpoledne. Jenže tenkrát to nefungovalo tak jako dnes, kdy je otevřeno téměř nepřetržitě. V našem malém městečku bylo všude zavřeno. Ale pak narazil na klenotnictví, vzal za kliku a ejhle – bylo otevřeno.
Měl obrovskou radost, a tak vlezl dovnitř a pozdravil a jal se přehrabovat v řetízcích na pultu. Hodnou chvíli vybíral, a pak se začal rozhlížet, kde je prodavačka. V tom byl ale háček. Po prodavačce ani vidu, ani slechu. Začal tedy hulákat, kde je kdo, a pořád nic. Malinko znervózněl a šel se podívat ven, jakou mají otvírací dobu. Podle ní bylo samozřejmě zavřeno. 

Kamarád se zalekl a upaloval na policii. Tam bylo zavřeno. Utíkal tedy zpátky do krámu, aby ho nikdo nevykradl. Tam chvíli hlídkoval a pak zase běžel na policii, kde se bohužel zase nedobouchal. Při třetím pokusu měl už štěstí. Policie zjistila jméno majitelky obchodu a vysvětlila jí situaci.

Kamarád čekal na její příjezd s tím, že ji poprosí, aby si tedy mohl koupit vyhlídnutý řetízek a nějaký budík. Jestli však čekal od majitelky nějaký vděk, tak to se bohužel nedočkal. Zamkla krám s tím, že nemá čas, a ani mu nepoděkovala. Kamarád sice strávil spoustu času hlídáním krámu a běháním na policii, ale pod stromeček mu zbyl jen tenhle příběh.

Blanka


Možnost zasílat příběhy skončila. Sledujte magazín, vyhodnocení proběhne do Vánoc :-).

Reklama