poctivý hamburger

Máte rádi hamburgery ze stánků s rychlým občerstvením? My už ne, na nějaké náhražky a mleté maso z bůhvíčeho nejsme zvědaví. Ale když si takový dobrý hamburger připravíte doma, koupíte (nebo třeba i upečete) výborné pečivo a hranolky k „hambáči“ hodíte do trouby, máte téměř zdravé jídlo.

Základem je kvalitní směs mletého hovězího a vepřového masa. Bulky jsme koupili menší, máme oblíbené v jednom pekařství. Ale kdyby bylo více času, byla bych pro upéct si vlastní. Důležitá je nasládlá zkaramelizovaná cibule, a to všechno můžete doplnit o oblíbenou zeleninu. My jsme si dali plátky rajčat a ledový salát.

Suroviny

800 g směsi vepřového a hovězího masa
sůl a čerstvě mletý černý pepř
2 cibule
česnek podle chuti
4 hamburgerové housky
kečup a majonéza
listový salát, rajčata nebo jiná oblíbená zelenina

cibule podle chuti (hromada!)
červený vinný ocet
trochu třtinového cukru
tymián
kousek másla

Postup

Maso smícháme s najemno nakrájenou cibulí a česnekem. Ochutíme solí, pepřem a tymiánem. Masovou směs důkladně propracujeme a tvoříme z ní kolečka o stejném průměru, jako máme pečivo. Grilujeme po obou stranách.
Cibuli (klidně celé kilo) nakrájíme na půlkolečka nebo hrubší kostičky. Restujeme na másle a přidáme tymián na dochucení. Zastříkneme vinným octem a necháme podusit doměkka. Asi v polovině dušení přidáme cukr, který potom zkaramelizuje. Dochutíme solí a pepřem.

Hotové hamburgery podáváme v housce (my jsme si ji trošku rozpekli, aby byla křupavá), spolu s kečupem a majonézou. Doplníme o oblíbenou zeleninu.

K hamburgeru podáváme hranolky. My jsme si koupili hranolky do trouby, byly výborné!

Za inspiraci opět můžeme poděkovat receptům Zdeňka Pohlreicha a u nás doma tentokrát vařil můj manžel. :-)

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama