Foto: Profimedia

V době, kdy Joe Biden přednášel inaugurační projev, klečel u Beauova hrobu v Delaware muž v uniformě. Jeho fotografie byla sdílena na Twitteru Patricie Talorico a získala obrovskou odezvu. „Tak hluboké a neuvěřitelně smysluplné. Nádhera,“ napsal jeden z jejích sledujících. A přibývaly další komentáře dojatých lidí.
 
Když Joe Biden ve středu zahájil prezidentský úřad, měl na blízku celou rodinu. Fotografie z Oválné pracovny, kam Biden po inauguraci zasedl, ukazují několik rodinných snímků, které má nový prezident na stole, včetně Beauovy fotografie.

Joe je otcem čtyř dětí, z nichž dvě tragicky zemřely. Se svou první manželkou Neiliou Hunter měl tři: Josepha, který byl více známý jako Beau, Huntera a Naomi. S manželkou a současnou první dámou Ameriky má pak dceru Ashley.

Neilie s dcerou Naomi tragicky zemřely při autonehodě v roce 1972. V autě tehdy seděli i Beau a Hunter, kteří utrpěli zranění, ale nehodu naštěstí přežili. Beau se stal politikem a důstojníkem sboru armádního generálního soudce a za svou službu v Iráku získal medaili s bronzovou hvězdou. Později sloužil u generálního prokurátora v Delaware.

V květnu 2010 byl však bohužel přijat do nemocnice s nádorem na mozku a o pět let později zemřel. Bylo mu 46 let. Joe Bidden se tehdy kvůli zármutku rozhodl, že nebude kandidovat v prezidentských volbách v roce 2016. Beauův mladší bratr Hunter pojmenovat po bratrovi svého syna. Malý chlapec byl přítomen i na inauguraci ve Washingtonu.  

Foto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama