Na dnešek tedy připadlo téma Kdy a kde jsem počal/a, byl/a počat/a. Těch lomítek je hodně, takže ještě jednou po lopatě – Kdy a kde vás zplodili? Téma je to přímo jarní, takže se nám hodí do krámu a můžeme se tedy dnes společně zamyslet, zda máme nějaké konkrétní informace o něčím (nejlépe o svém) početí.

Třeba v takové Korei je dneska už spousta dětí, které vědí, budou vždy hrdé na to, že byly počaty při oslavách vítězných utkání jejich národního týmu na mistrovství světa ve fobale. Je pravda, že já bych byl třeba raději počat při čemkoli jiném, jen ne při fotbale, ale jiný kraj - jiný mrav.

Vzpomínám si také na knihu Iana Bankse Vraní ulice, kde je jedna z hlavních hrdinek počata na skotském hradě během největší bouře, kterou kdo kdy zažil, dokonce snad v okamžiku, kdy blesk uhodil někam blízko. Měla oči jako bouře tam píšou. To by mi nevadilo - mít oči jako bouře. Ale nejsem hrdina románu, tak mám asi smůlu.

Já osobně ještě nepočal, ale počat jsem pravděpodobně byl. Nevím kde, ale touhle roční dobou už jsem zřejmě existoval a měl jsem před sebou ještě dlouhý pobyt, než jsem se rozhodl, že je čas jít ven. Ale to už je asi zase jiná část a jiné téma.

Jak už jsem řekl, nevím kde. Nějak mě nikdy nenapadlo vyptávat se doma na takové věci. Napadá mě – věřili jste na čápa? Mně se ta myšlenka zdála vždycky poetická, ale nějak jsem si neuměl sesumírovat, jak by to dítě čáp chudák unesl. Pak jsem taky přemýšlel, jak by sundávali to ubohé novorozeně z toho vysokánského komína, kde u nás čápi hnízdili.

Pokud vám doma vyprávěli nějakou jinou veselou historku o tom, kde se berou děti, rozhodně nám ji dneska také pošlete, je to ten správný čas!

Pokud ovšem už patříte mezi ty zasloužilé členy společnosti, kteří se řadí mezi rodiče – to jest už jste sami potomka zplodili, rozhodně neváhejte a napište mi, kde se vám to stalo a zda to bylo plánované. Radimovi večer napište, jak moc příjemné to bylo, určitě potěšíte nejen jej.

Kdy vás počali? Kde vás počali?
Nebo vás přinesl čáp?
Kde jste počali svého potomka?
Bylo to plánované?
Co vykládáte dětem o dětech?
Používáte k osvětlení ptactvo?
Nebo máte svůj osvědčený způsob?

Napište nám cokoli si vzpomenete o početí
na adresu
redakce@zena-in.cz a odměníme vás!

Reklama