Internet obecně počítače považuje za samozřejmost čtenářka Krupová. Zatím to neřeší, ale časem počítá se zámkem na určité stránky a s dalšími opatřeními...

Vyhýbat se internetu je v dnešní době asi nesmysl. Jak před škodlivými stránkami bude chránit své děti čtenářka Krupová?


Přeji krásný den. 

Internet je dneska naprostá samozřejmost a seznamují se s ním i malé děti. Řekla bych že ty kladné věci s ním spojené naprosto převažují nad riziky s ním spojené. Zatím mám děti malé a hry na počítači je zajímají víc než samotný internet. Původně jsem si internet pořizovala k lehké komunikaci přes facebook a mail. Postupně se nabalovaly další aktivity jako soutěže a různé hry. Takže dnes ho zapínám ráno a vypínám večer. Dcera si v mezičase moje načtené stránky „sroluje do lišty“ a zapíná si své hry, které zábavnou formou učí číst  a počítat. Samotný internet ji až tak nezajímá, to snad časem.... Tomášek zase vyžaduje svou „pohaji“ na youtoube kouká nejraději na včelí medvídky.  Myslím, že jsem si časem vytvořila jakousi závislost na internetu a stal se součástí mého každého všedního dne. Aź někdy Natálku s ním štvu a vyhrožuje, že mi ten počítač vypne :-D Věřím, že jí jsem odstrašujícím příkladem a nebudu tyto výhružky používat i na ni. 

Zabezpečovat počítač před dětmi zatím není třeba. Ale později počítám se zámkem na určité stránky a vymezeným časem na internet. Sama vím, jak ten čas u počítače letí a stále je tam co objevovat. Nebudu dětem na něm instalovat kameru a mikrofon a počítač jim nedám do pokoje, kde by se zavřely a já neviděla na co zrovna na něm koukají. To jsou základní pravidla, kterých se budu držet, až nastane čas na vlastní počítač i pro děti. 

S pozdravem,
Krupová

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. června 2013: Děti a internet

  • Chodí vaše děti na internet?
  • Zajímáte se o to, co tam dělají?
  • Máte nějaký systém kontroly?
  • Určujete jim čas, který mohou trávit na počítači, potažmo na netu?
  • Mění se nějak přístup vašich dětí k internetu jak stárnou?
  • Myslíte si, že může být internet pro děti škodlivý či dokonce nebezpečný, anebo naopak prospěšný?

Své příspěvky k tomuto tématu posílejte nejpozději 21.6.2013 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Dárek tu máme tentokrát připravený hned pro tři přispěvatelky, respektive pro jejich děti. Jde totiž o deskovou hru ABAKU – magickou hra s čísly od firmy Efko, která určitě zlepší matematický prospěch každého poškoláka.

Abaku

Reklama