Krásné slunečné ráno přeji.

  Ačkoli jsem vždy dietami pohrdala a tvrdila, že do fitka nebo na kolo mě nikdo v životě nedostane, i na mě se s blížící se třicítkou začala projevovat čím dál víc sedavější práce. Už ani těch procházek s hafinou nebylo tolik a nebyly tak dlouhé  - přeci jen už je jí 11 let a nevydrží toho tolik jako zamlada.

  A protože jsem o přírody navíc líná a žravá - hlavně na klobásky, sýry, vínko a podobně - a ještě navíc razím zásadu, že když mám hlad, jsem nepříjemná a nesnesitelná  (a to přece nemohu svým kolegům - samým chlapům - udělat), začínala se moje 162cm vysoká postava podobat panáčkovi Michellinovi a já najednou koukala, když mi váha ukázala 73,5 kilo. Na břiše špek, na žebrech špeky, zadek jak pivovarský valach, stehna jak sloupy i v ksichtě to bylo znát... Ouvej ouvej.

Já nikdy nebývala drobná štíhlá dívčina, mám robustní kostru a panenka nejsem, ale tohle bylo kapku dost... Navíc mě všechno škrtilo, přestávala jsem mít co nosit a i kalhoty velikosti 40 mi byly těsné a v oblíbených tričkách jsem vypadala jak paní prasátková.

No jo, jenže co teď s tím?  Já, cvičením a dietami nepoznamenaná, líná a rozežraná.  Ještě že má člověk kamarády...

Jedna z mých kamarádek, která trpěla podobným problémem, jen k němu přišla porodem 2 tříkilových chlapečků (najednou), mi hodila záchranný kruh. Navedla mě na www.flora.cz , kde je kalkulačka energetických hodnot potravin, hafo mi toho vysvětlila a přidala pár povzbuzujících vět typu "prvních 14 dní to bude krutý, ale musíš vydržet", "je to o nervy, ale stojí to za to", "nečekej, že za dva dny budeš mít 5 kilo dole, pokud chceš, aby to bylo trvalé, musíš pomalu, takže čekej tak půl kila za týden" a podobně. Musím říct, že měla ve všem pravdu.

Tak jsem se zatnula a dala se do toho. Na stránkách je ještě dost zajímavých informací o tom, co, kolik a kdy jíst. Další jsem si nahledala na www.stob.cz  a už to jelo.

Prvních 14 dní redukční diety bylo fakt krutých. Řekla jsem si, že když už, tak radikálně a snížila jsem si svůj denní příjem z odhadovaných cca 12tis kj na 6tis. Ne že bych vyloženě umírala hlady, ale můj roztažený žaludek si žádal své. Navíc žádné oříšky a klobásky na večerní mlsání :-( Počítala jsem si, kolik kj mají jaké potraviny, vše si zapisovala do el. deníku na www.flora.cz a večer rekapitulovala.

Krom toho jsem také navštívila posilovnu a začala jsem cvičit. Jo, nejsem pako, nechala jsem si napsat cvičební plán a ukázat, jak se na tom vlastně cvičí a jak dýchat. Naštěstí. Byla jsem tam jak Alenka v říši divů :-)   Mým cílem bylo, shodit 10 kilo. A když se mi to povede, tak ještě pokračovat do cílové váhy 60 kilo. Začala jsem v únoru a přes mou lenost a rozmlsanost mám dole 8,5 kilo. A hlavně - drží to.

A není to vidět jen na váze - měřila jsem se a v pase, přes podbřišek před zadek mám dole 5 cm, stehna 3cm. Jupííííííí !  Vím, že se budu muset celý život hlídat, abych zase nesklouzla do příliš pohodlné lenosti a žravosti. Ve cvičení budu pokračovat. Docela pěkně se mi rýsuje figura :-)

Začala jsem ze skříně vyřazovat věci, které na mě visí :-) Moc mě těší, jak mi všichni říkají, že je to na mě vidět, a že vypadám i mladší :-) Dokonce jsem začala jezdit na kole.  Takže to jde, když se chce. A to i bez jakýchkoli hubnoucích přípravků. :-)   Držím si palce, abych do toho už nespadla a držím je i ostatním, kteří chtějí shodit  pár kil.   Hezký den Lyoness  

Lyoness, i já ti držím palce. Taky jsem zhubla 15 kilo a drželo to dlouho. Jen poslední rok a půl už jsem to přežrala, takže se znovu pouštím do hubnutí. Tentokrát mi ale stačí jen 5 kilo. A nadávám si, že jsem vyměnila ten hezký pocit ze své postavy za ty klobásky a čokoládky. Simona

Jak jste na to s dietami vy, milé čtenářky? Napište nám na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama