Když mi zemřel před 4 lety manžel, koupila jsem dětem počítač, aby přišly na jiné myšlenky a tolik jim nebylo smutno. Záhy jsem však zjistila, že se zněj stal domácí mazlíček.

Netrvalo dlouho a po roce k nám přibyl druhý, aby se děti nehádaly. Musím přiznat, že i mě dostal a naučila jsem se na něm. Zkoušela jsem na něm různé hry, ale záhy jsem zjistila, že je to pro mne ztráta času.

Věnuji se sice počítači, ale jiným duchem - prohlížím mailíky, co mi došly, chatuji, vyhledávám vše potřebné, seznamuji se s novými kamarádkami.

Hraní her. Alespoň mě uplně vytáčí, děti by u počítače hraním her nejraději trávily celý den, neumím je od toho odtrhnout, jsem na to nějak krátká...

Jakoby pro ně neexistovala jiná zábava... Přestaly sportovat, kamarády mají také počítačové na netu, když u her nesedí, tak si o nich alespoň vyprávějí..

Úplně se mi oddálily a myslím, že ty hry a vůbec počítač a internet ničí naši rodinu.

Nejprve jsme přišli o otce a já manžela a teď jakoby se rozpadlo vše, co jsme léta budovali, rodina už má jiné měřítko i hodnoty.. Nechtějí jezdit na dovolené se mnou, nechodíme na procházky, jen málo spolu komunikujeme.

Nemají přece čas, ruším je ze hry... a když jim počítač zakážu, jsem špatná, prosí, loudí, nebo vyčítají, nakonec stejně neposlechnou...

Ano, hra je zábava, ale neměla by se přehánět... rodina je přednější...

Máte také špatné zkušenosti s hraním her na počítači? U vašich dětí nebo manžela, co tomu propadl? Myslím, že ano, že?...

Verča

Milá Verčo,
počítače a počítačové hry alespoň částečně vstoupí v této době skoro do každé rodiny. Jde jen o určení únosných pravidel.

Pokud Vás to tolik trápí a děti na Vaše prosby nereagují, ať na chvíli přeruší svoji rozehranou hru, zadají si na internetu www.zena-in.cz a možná konečně pochopí, jak moc Vás jejich postoj trápí.
Reklama