Německý vědec Daryoush Bazargani přišel na řešení problémů s chrápáním - počítačem ovládaný polštář, který posunuje hlavu spící osoby, dokud chrápání nepřestane.

Profesor Bazargani z univerzity v Rostocku představil prototyp svého polštáře na konferenci o zdraví. „Polštář je napojen na počítač velikosti knížky, který spočívá na nočním stoku a analyzuje hluk chrápání. V závislosti na výsledcích analýzy pak počítač zvětšuje nebo zmenšuje vzduchové polštářky v polštáři tak, aby nosem spící osoby procházelo co nejvíc vzduchu v závislosti na poloze hlavy," řekl reportérům Reuters.

Polštář se prý dá použít také na masáž hlavy a krku. Několik amerických firem už také prý projevilo zájem o výrobu. Na dotaz o inspiraci profesor Bazargani řekl: Polštář jsem vyvinul, protože sám chrápu. Zkusil jsem všechno možné, ale nic nefungovalo. Doufám, že lidé, kteří můj polštář budou užívat, budou mít klidnější spánek." A jejich dlouho trpící partneři a v horších případech i sousedé taky.

Máte také problémy s chrápáním? Co pomáhá vám? Zkusila byste Bazarganiho poštářek? Máte pocit, že byste se mohla vyspat, kdyby vám během spánku něco neustále hýbalo s hlavou?

zdroj: Korzo
Reklama