Taky znáte pocit, kdy si jazykem přejíždíte zuby, jejichž povrch připomíná oraniště, a při každém úsměvu se vám v hlavě honí myšlenka na kartáček? Hbitě zvítězit nad tímto problémem můžete s první zubní pastou s leštícím efektem Clinomyn Clean & Polish.
 

Účinky této pasty vás zcela jistě nadchnou.

Speciální vícesložková pasta Clinomyn Clean & Polish totiž obsahuje 3 stupně účinných látek: standardní složky, expandující složky (Polynam), které zajistí hloubkové čištění zubní skloviny bez nebezpečného obrušování, a konečně unikátní leštící složky, které dokonale vyhladí povrch zubů. Při jejím používání budete mít srovnatelný pocit jako po profesionálním čištění zubů u zubaře, a to za zlomek ceny, bez nepříjemného zvýšení citlivosti zubů.

Unikátní hloubkově čisticí složka Polynam šetrně, ale přitom dokonale čistí zuby a obnovuje jejich přirozenou barvu, přičemž je zároveň maximálně šetrná k zubní sklovině a dásním. Díky lešticí složce zůstanou zuby lesklé a hladké po celý den. Clinomyn Clean & Polish  s příchutí ledové máty příjemně osvěžuje dech a obsahuje fluorid, který chrání a vytvrzuje zubní sklovinu. Lesklé a přirozeně bílé zuby, dokonalý pocit, který si vaše zuby jistě zamilují.

 

Víte, jak si správně čistit zuby?

O tom, jak je důležité si správně čistit zuby, slyšíme již od útlého věku. Některé názory, které jsme poslouchali v dětství, dávno neplatí a nahradily je jiné. Víte, že při správné hygieně zubů je dobré vyčistit si i jazyk? Jak často odborníci doporučují čistit si mezizubní prostory a jakým způsobem?

1. Přiložte kartáček v úhlu 45 stupňů k dásním tak, aby se štětiny dotýkaly zubů i dásní.
2. Čistěte nejvíce 2-3 zuby najednou. Jemně kartáčkem zavibrujte, aby štětiny dosáhly až do důlku, a táhněte pak ze zubu směrem od dásně k zubu. Přesuňte kartáček na další skupinu 2-3 zubů.
3. Přikládejte stále kartáček v úhlu 45 stupňů. Jemně zavibrujte a opět stírejte směrem od dásně k zubům.
4. Přiložte kartáček kolmo k zubům tak, aby polovina hlavy kartáčku dosahovala za přední zuby. Čistěte jemnými pohyby směrem nahoru a dolů.
5. Kousací plochy stoliček se čistí nejsnadněji pohybem vpřed a vzad.

Na závěr si vyčistěte jazyk směrem zezadu dopředu, abyste odstranili nepříjemné bakterie způsobující zápach z úst.

Správný kartáček

Správný kartáček by měl být malý, s pracovní částí dlouhou 20-25 mm.

Vybírejte raději  kartáčky s označením měkké (maximálně střední), silný tlak rukou plus zubní kartáček s tvrdými štětinami je smrtící kombinací pro váš chrup.

Hustě osázený svazky vláken se zaoblenými konci. Podle průzkumů nejlépe čistí kartáčky se zužující se špičkou.

Starý maximálně 2 měsíce.

Pokud trpíte problémy s dásněmi nebo citlivými krčky, pořiďte si velmi měkký kartáček s odpruženou zónou.

Pokud na kartáček moc tlačíte, zkuste si přehodit kartáček do levé ruky, jste–li pravák, a naopak. Až se naučíte méně tlačit, zase si ruce vyměňte. Nešetřete pastou. Fluoridy bojují s kazy.

 

Zdroj: www.dent.cz/cs/csk - stránka České stomatologické  komory

 

Soutěžit můžete ZDE .