Nově otevřená restaurace NOI na pražském Újezdě nabízí výborné thajské jídlo v luxusním zenovém prostředí. A jestliže automaticky předpokládáte, že tomu odpovídají i ceny, budete příjemně překvapeni. V porovnání s běžnou českou restaurací a s několika málo thajskými restauracemi, které v Praze jsou, je NOI – art of taste velice cenově příznivá.

Zen interiér

Na první pohled vás zaujme stylový interiér v asijském zenovém stylu, který byl zařízený ve spolupráci s Le Patio (tento obchod naleznete hned vedle restaurace). Krásné závěsy z perleťových koleček, stylové svícny ve tvaru leknínu a sochy Buddhy... to vše přispívá k dobrému pocitu z jídla.

Kdo má zájem se podívat do kuchyně, kde se činí tři thajští kuchaři, může nahlédnout skrz průhlednou stěnu. Zejména v létě se pak hodí příjemné posezení v patiu. Veškeré jídlo a pití si vychutnáte ze stylového jídelního vybavení, které dodala společnost Potten & Pannen Staněk.

Thajská kuchyně pro začátečníky i pokročilé

S thajskou kuchyní, na rozdíl od italské nebo čínské, se nesetkal úplně každý. V cizině ale patří k jedněm z nejoblíbenějších národních kuchyní – je velmi lahodná, zdravá a nabízí velké množství chutí. Typické ingredience jsou zelené a červené kari, citronová tráva, zázvor, pak samozřejmě maso (kuřecí, hovězí, kachna i vepřové) a samozřejmě mořské ryby a zejména oblíbené krevety. Vše se podává s jasmínovou rýží nebo nudlemi.

Těm, kteří chtějí thajské vaření teprve poznat, doporučujeme nejdříve zkusit menu pro dva. Za 750 Kč dostanete tři různé předkrmy, tři hlavní jídla a jako dezert čokoládové fondue. Velmi sympatické je jednotná cena pro všechny předkrmy, polévky a další typy jídel. Při výběru jídla nemusíte příliš přemýšlet nad cenami a soustředit se na volbu samotného jídla. Zajímavý je i výběr z velkého množství vod – nás zaujala zejména okysličená voda v různých příchutích a šťáva z aloe vera.

Restaurace nabízí klasický výběr kávy, vína, šampaňského vína a piva (specialitou je thajské pivo). Když se chcete stavit jen na kávu či pracovní schůzku, můžete si vybrat z čerstvých dezertů. Nebo si necháte namíchat speciální zmrzlinový pohár?

Pokud se zastavíte na krátký oběd a hubnete, můžete využít menu 600 kalorií. Ale i jakékoliv jiné jídlo, které si objednáte, má všechny vlastnosti dietního zdravého pokrmu: Je plné čerstvé nebo jen krátce smažené zeleniny, tofu, kvalitních  bílkovin a rýže.

Restaurace pro všechny

Děti mají připravené stoličky a ty starší si mohou v klidu vybarvovat omalovánky. NOI stejně tak myslí i na pejsky, kteří se mohou schoulit na speciální psí polštář a napít se z misky s vodou. A pokud nemáte ani děti, ani psi, ale potřebujete konferenční prostor nebo místo na tiskovou konferenci, NOI vám nabídne promítací techniku, ozvučení a připraví pohoštění na míru.

Kontakt:
NOI – The Art of Taste

Újezd 19

Malá Strana

118 00 Praha 1

tel.: +420 257 311 411

fax.: +420 257 311 112

info@noirestaurant.cz
http://www.noirestaurant.cz

Reklama