Proteinová bomba s vlákninou, nenasycenými mastnými kyselinami a minerály. Tím vším je oříškové i mandlové máslo. Ve světě fitness je po této pochoutce obrovská poptávka, neboť přirozeně stimuluje růst svalů, podporuje trávení a zasytí na velmi dlouhou dobu. Oříškové máslo je však ideální svačina i pro vaše děti: mlsají totiž mimořádně zdravě, bez přidaných cukrů, a díky skvělé chuti se do jídla nemusejí ani v nejmenším nutit.

Superpotravina pro kulturisty a modelky

Seznam předností oříškového i mandlového másla je pořádně dlouhý: zdravé tuky bez cholesterolu, nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, vitamíny a minerální látky. To vše tvoří unikátní mix, díky kterému po této superpotravině doslova pasou kulturisté i modelky. „Oříškové i mandlové máslo z nejlepších jader je na západ od našich hranic jednou z nejvyhledávanějších potravin pro sportovce. Své příznivce nyní raketově sbírá i v Česku,“ vysvětluje Matěj Zavoral, výrobce prémiových oříškových másel Šufánek. Proč by nemělo oříškové ani mandlové máslo chybět ve vašem jídelníčku?
5be2d567115aaobrazek.jpg

Oříškové máslo: svaly místo tuku

Oříškové máslo obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které regulují váhu, dodávají tělu energii a dobrou náladu. Kromě omega-3 a omega-6 esenciálních mastných kyselin mají vysoký podíl proteinu, který působí na růst svalů. Ořechy jsou velmi bohaté také na minerální látky: hořčík, draslík a zinek působí proti únavě a podporují nervovou soustavu. Dobré oříškové máslo obsahuje také fytochemikálie, které předcházejí nádorovým onemocněním. Hedvábnou pleť i vlasy podporuje zinek. Vitamín E podporuje plodnost a je po právu nazývá „král antioxidantů“.

Mandlové máslo: kosti jako ze železa

Mandlové máslo je bohatší na minerály, které udržují silné kosti. Navíc obsahuje i fosfor, který podporuje kardiovaskulární systém. Mangan příznivě působí na metabolismus cukrů a působí jako prevence cukrovky. Vápník zajistí vám i vašim dětem silné a zdravé zuby.
5be2d57f1c6d4obrazek.jpg
Oříšková másla Šufánek vznikají z nejkvalitnějších jader

Nejoblíbenější dieta s chutí oříškového másla

Dieta zvaná Low Carb High Fat (LCHF) je v současnosti v USA i západní Evropě nejoblíbenějším stravovacím režimem pro snížení váhy.  Dieta založená na konzumaci potravin, bohatých na zdravé tuky, ale s nízkým obsahem sacharidů, si získává stále více příznivců i v České republice. To činí másla z opravdu kvalitních jader ještě žádanější „Oříšky jsou jedním ze základních stavebních kamenů diety LCHF,“ upozorňuje Matěj Zavoral ze Šufánku.
5be2d5703825fobrazek.jpg