n4.jpg

JAK POZNÁTE, ŽE JE VAŠE KOČKA OBÉZNÍ?
Nemusíte být žádný odborník, většinou stačí pár jednoduchých hmatů. Za tlusté jsou obecně považovány kočky, kterým není při pohledu na siluetu zřetelně vidět linie pasu. Zároveň u nich při pohmatu neucítíte žebra. Při pohledu z boku by spodní linie břicha vaší kočky měla od žeber k bokům lehce stoupat, nikoliv vést „rovnoběžně“ s podlahou, jak si bohužel mnozí chovatelé myslí. Pokud si stále nejste jistí, nebo si své přesvědčení chcete potvrdit, poraďte se s veterinářem.

n3.jpg

JAK KOČCE POMOCI?
Odhaduje se, že nadváhou trpí asi 20–40 % všech koček. Příčiny nadváhy jsou různé, proto se nejprve zamyslete nad tím, co problém způsobuje. Má vaše kočka nedostatek pohybu? Podáváte jí příliš tučnou výživu? Není příčinou kastrace a související hormonální změny? V každém případě se držte zlatého pravidla pro dobrou kondici každé kočky – dostatek pohybu v kombinaci s vyváženou stravou. Mezi naše tipy kromě pečlivého výběru krmiva patří například umístění misek s jídlem na různá místa nebo pořízení zajímavého kočičího nábytku, který zaručeně stimuluje její pohyb. Pomoci může ale i obyčejný laser. Nejenže tento skromný pomocník zlepšuje postřeh a hbitost našich mazlíčků, ale věřte, že se společně s vaší kočkou pobavíte i vy! Navíc upevníte vzájemné pouto.

n1.jpg

NÍZKOKALORICKÉ RECEPTURY
Sytící požitek s minimálním obsahem tuku a pořádnou dávkou bílkovin. Přesně takové je krmivo, které vaše kočka s nadváhou, nebo se sklonem k ní potřebuje. Společnost Purina PRO PLAN pro vaše mazlíčky vyvinula specializované krmivo PRO PLAN LIGHT Adult, které kombinuje nezbytné živiny pro optimální váhu a skvělou kondici vaší kočky. Ulehčila vám tak práci s hledáním jiného vhodného krmiva!

6282124dd0013obrazek.png

Více informací najdete na:

Reklama