„Hned jakmile se mamka dozvěděla, že mám vážnou známost, začala mluvit o svatbě. Když jsem jí řekla, že žádnou neplánujeme, na rozdíl od dítěte, byla zděšená. Je věřící a myslí si, že všichni, kdo žijí na hromádce, žijí v hříchu,“ popisuje Jana.

649ea2e4d0b9dobrazek.png
Foto: Shutterstock

Když prý matce oznamovala těhotenství, místo radosti se její matka rozbrečela a snažila se svou dceru a jejího přítele přesvědčit, aby se rychle vzali, dokud na Janě není těhotenství vidět. Sousedky, se kterými chodí do kostela, jí to jinak dají pořádně sežrat.

„Já věřící nejsem a je mi úplně jedno, co si myslí nějaké matčiny sousedky a známé. Nikým se nenechám natlačit do žádné svatby, kterou nechci. Jsem spokojená, jak to je a nehodlám nic měnit. Jenže matka se nenechá jen tak snadno odbýt, při každé návštěvě do nás s přítelem hučí jako smyslů zbavená. A dokonce se přiznala, že aby ochránila moji čest, nalhala svým známým, že jsme se vzali ještě před tím, než jsem otěhotněla. To mě rozčílilo. Takže nemanželské dítě je hřích, ale lhaní ne? Asi si myslí, že si odříká svoje otčenáše, a tím to bude všechno smazané a dveře do nebe pro ni budou doširoka otevřené,“ uzavírá Jana.

Zdroj: respondentka Jana

Čtěte také:

Reklama