Další příspěvek je od čtenářsky s nickem Renicek. Svůj život bere s nadhledem, věk neřeší a rozhodla se užívat života, jak jen to je možné! Skvělý příspup. Krásný den :)


 

Já už letos narozeniny oslavila. Ne nijak nadšeně a radostně, protože je to skutečně zase o rok víc a už se 4 na začátku, ale věci, které nemohu doopravdy změnit, těmi se netrápím. K tomu je zas pokročilý věk dobrý. Člověk se tak nějak poučí, a přestane se zabývat zbytečnostmi.

A tak aspoň bojuji těmi klasickými holčičími způsoby. Snažím se udržovat váhu, sem tam si namatlám nějakou kosmetiku na obličej (bacha, máma je zas na válečné stezce, komentuje to rodina), snažím se hodně chodit pěšky a pokouším se o veselou mysl, pokud to jen trochu jde.

Nelíbí se mi, že čas tak strašně rychle utíká, ale že bych se kvůli tomu trápila a obíhala plastické a estetické chirurgy, to zas ne. Mám báječné přítelkyně, všechny zhruba v mém věku a jsme rozhodnuté a odhodlané užít si života jak jen je to možné. Děláme si legraci z toho, jak velké a „děsně staré“ máme děti, jak ti naši manželé už nejsou to, co bývali a je nám tak dobře.

Po zumbě na dvě deci červeného a to se pak člověk hned cítí o nějaký ten pátek mladší. Utěšuji se tím, že mnohé dámy, přesto že třeba o deset let starší než já, stále skvěle vypadají, dělají užitečnou práci a užívají si života, co to jde. Doufám, že přibývající věk zvládnu s elegancí a úspěšně. Pokud budu mít své blízké jako oporu a pokud sebou stáří nepřinese nějakou skutečně vážnou nemoc, budu ráda na světě i jako devadesátiletá babička. Aspoň doufám.

Renicek

Pozn. text nebyl redakčně upraven

Téma zítřejšího dne: Slavíte ráda narozeniny?

  • Přála byste si o pár let omládnout?
  • Jak vzpomínáte na to, když vám bylo náct?
  • Jakou míváte v den svých narozenin náladu?
  • Platí u vás: čím starší, tím lepší?
  • Jak a s kým slavíte své narozeniny?
  • Dělá vám vrásky váš věk?
  • Jak prožíváte své narozeniny?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Yves Rocher.

b

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je NAROZENINY.

Reklama