Takhle to zní celkem optimisticky, ale to by neměla chodit teprvé do šesté třídy a neměla se podobat bílému psu. Takhle humorně vzpomíná na své první experimenty s barvou vlasů naše čtenářka s nickem Dooma. Ale to je nic proti tomu, co zažila její maminka při „proměně“

Dobrý den,

Při prvním barvení byla mojí kadeřnicí má o 10 let starší sestra. Začínaly právě prázdniny, já skončila 6. třídu na ZŠ a bylo mi slíbeno, že si na prázdniny mohu nechat lehce zesvětlit vlasy. Má původní barva je „špinavá blond“, takže jsem tenkrát chtěla mít prostě tuplovanou blond barvu. Koupila jsem si v drogerii zesvětlovací barvu, paní na krabičce měla moc pěkný odstín, který bych snesla také. Poprosila jsem ségru, jestli se do toho pustí.

Nejdříve měla strach, vím, že to konzultovala s mamkou, i ta to odsouhlasila, ale samozřejmě s tím, že výsledek barvení má být za a) barva jen nepatrně světlejší a za b) hlavně ať mi to tam nenechává dlouho, ať se mi nezkazí vlasy!!! Nakonec jsem ségru ukecala, ať mi to zesvětlí o dva odstíny, to znamenalo dát více kysličníku. Barvu jsem měla na hlavě a během pár minut se s mými vlasy stal očividně zázrak, není se čemu divit, měla jsem poprvé barvené, nezkažené vlasy, takže barva, kterou jsem měla na hlavě, mi vlasy doslova během chvilky „vyšisovala“. Po vysušení jsem vlasy měla jak anděl. Později jsem si všimla, že když se ke mně přiblížil náš bílý pes, tak jsme vypadali vlastně skoro stejně, jen já nechodila po čtyřech! :)

Mamka samozřejmě zuřila, nejvíce to odnesla ségra, protože už má mít přece dávno rozum. Nakonec jsem se hned druhý den ráno vyplížila z baráku s čepicí na hlavě (ano, v létě je vážně fajn vyjít na ulici s pletenou čepicí) a mamka mě odvezla k naší sestřenici, která tenkrát dělala kadeřnici v sousedním městě v salonu. Do těch bílých vlasů mi udělala hodně světle hnědých melírů a bylo po problému. 

Další příběh si prožila právě moje mamka, která je tak trošku, co se týče účesů a barvy vlasů, blázen už odjakživa a opravdu jí jen tak nějaká kadeřnice nesedne. Je prostě náročná a vlasy chce mít více než 100%ní. Jednou se rozhodla, že podstoupí „Proměnu“. Kdo nikdy o ničem takovém neslyšel, tak jde o to, že vás tým specialistů změní, poradí, jak se líčit, změní účes, barvu a poradí s oblékáním. Doposud nechápu, proč se k tomu rozhodla, když zrovna jí mohu označit za svěží, velmi udržovanou šedesátnici, která rozhodně ví, co jí sluší!

Dobře, v té době asi procházela jakýmsi mezidobím a tak šla na Proměnu. Všichni jsme čekali, až se vrátí, byli jsme zvědaví, co s ní specialisté provedli. Ovšem... její návrat opravdu stál za to. Nejdříve jsem ji nepoznala, ano, opravdu se u nás v obýváku najednou objevila zuřící babka s šílenými zelenými až khaki vlasy a příšerným zlatým líčením, kterou jsem o pár vteřin později identifikovala jako svoji matku.

Nechápu, jak se to „specialistkám“ mohlo povést, ale z blond barvy mamce vytvořili skutečně khaki barvu, zničenější vlasy jsem snad za svůj život neviděla ani u starých panenek s umělými zacuchanými vlasy, které jsem měla u babičky. Bohužel s tím nic moc dělat nešlo, ještě jedno barvení a vlasy by jí asi vypadaly, takže nějaký čas nosila paruku, vlasy regenerovala různými maskami a balzámy na vlasy a nechávala je odrůst. Naštěstí to netrvalo zas tak dlouho, mamka nosí spíše kratší vlasy, tak se brzy mohla vrátit k barvení. Teď už nám to přijde vtipné, ale při jejím návratu jsme se zhrozili všichni. Nejen proto, že málem prodělala infarkt, jak byla naštvaná, ale i proto, že vypadala naprosto příšerně a navíc tak o 15 let starší.     

Jinak s kadeřnicí já osobně problém nemám, jsem naprosto spokojená, protože kdo může říci, že jeho kadeřnicí je slečna, která loni vyhrála mezinárodní kadeřnickou soutěž AICHI? ;)

A pokud, milé dámy, rády používáte k vytvoření dokonalého účesu kulmu, tak zde je návod, jak to rozhodně (NE)dělat... :)
http://www.youtube.com/watch?v=ZFOiATbRQfM

Hezký den!

Dooma

Milá Dooma, v porovnání s vámi dopadla maminka ještě hůř. Ale je mi divné, že se neozvala, když jí na hlavě vytvořily takovou hrůzu

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in. Také se s námi podělíte o své zážitky z kadeřnictví?

Už vám někdy „zvrzali“účes? Našla jste odvahu kadeřnici říct, že jste nespokojená? Reklamovala jste někdy špatně odvedenou práci?

Co vám zkazili? Střih, barvu, nebo trvalou? Jak dlouho trvalo, než jste dala vlasy zase do pořádku?

Napište nám o svých zkušenostech, pošlete třeba fotku svého účesu na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama