S manželem jsme chodili v našem raném mládí, a jak už to bývá: hádka a rozchod.

Po 33 létech jsme se potkali a samozřejmě vzali.

Svatbu jsme chtěli mít doma v rodinném kruhu. Den před svatbou jsem celý den vařila, smažila a pekla, včetně studené kuchyně. Samozřejmě nechyběl nějaký alkohol. Večer jsem unavená ulehla ke spánku, abych byla ráno fit.

Můj nastávající manžel si řekl, že si zajde za kamarády do místní hospůdky, aby se rozloučil se svobodou. Nejel výtah, nesvítilo světlo, a tak šel pěšky a zakopl na schodech o kousek utrženého lina. Sletěl dolů doslova volným pádem, kde narazil na stěnu a ani nevěděl, jak tam dlouho ležel.

Když se probral, šel domů a vzbudil mě, protože ho nesmírně bolelo rameno od nárazu. Kamarád mojí dcery okamžitě vstal, i když se mu chtělo strašně smát, protože to bral jako nějaký jeho fór, kterými nás občas udivil a hurá do nemocnice.

V nemocnici rameno zrentgenovali a lékař říká, tak si u nás poležíte a ráno půjdete na operaci. Můj nastávající byl v šoku a říká: "Pane doktore, já se ráno žením!"

Zasmál se i doktor a říká: "Dobře, dám Vám léky na bolesti, pozítří nástup."

Přijeli jsme domů ráno ve 4 hodiny. Ráno, kdyby manželova maminka netefonovala, tak jsme zaspali vlastní svatbu.

Všichni znáte svatební ranní shon a ještě k tomu jeho neustále zkřivený obličej bolestí při oblékání. Aby toho nebylo málo, jak jsme zjistili při odjezdu, dva lidi by šli pěšky, tak si nás dva manžel na radnici odvezl v bolestech autem.

Na operaci do nemocnice dorazil až za 3 dny. Dávali mu do ramena dráty, které po 6 týdnech vyndavali. A tak manžel má na svatbu památku nejen fotky a video, ale pěknou jizvu v rameni.

Jinak svatba i přes náš věk a jeho bolesti byla nádherná.

Věra


Milá Věro,

loučení se svobodou si váš manžel opravdu užil, a vy také. Škoda, že jste se více "nerozpovídala" o tom, jak to tak bývá, že se lidé rozejdou a po více než třiceti letech se vezmou...:-).


Soutěž

Otázka číslo dvě: Film z roku 1967 režiséra Jiřího Krejčíka.

Podrobnosti k soutěži najdete, a to TADY

Reklama