Zní to jako utopie. Zatímco většina žen se oddala vánočnímu hodování, což si vybralo svou daň v podobě nedopnutých džínsů v pase, ona se chlubí, že po Vánocích na ní jen plandají.

christmas

Skřípu zuby a tiše závidím. I když jsem neupekla ani jeden kousek cukroví, snažila se nepřejídat, chodit na procházky a jezdit na koni, stejně jsem si nějaký ten špíček navíc přivezla.

Copak to šlo, odmítnout maminčino cukroví, sestřiny chlebíčky a babiččinu domácí vánočku? Můžu si stokrát říkat, že se budu upejpat, a jen tak si trochu zobnu, abych neurazila, ale všechno je vždycky jinak.

Aby toho nebylo málo, na odchodnou jsme si odváželi plnou krabici vánoční „výslužky“. „Přece to nevyhodím, pekla jsem to pro vás, já to moc nesmím, doktor mi to zakázal,“ říkala maminka s lítostí, nad kterou by se kámen ustrnul. A tak jsme se obětovali.

V zájmu zdvořilosti a zachování maminčina zdraví jsme krabici přijali a postupně ujídali. Ani se nedivím, že ty džíny, ve kterých mám jít do práce, se přes Vánoce nějak divně „zdrcly“, a sháním se po těch nejvolnějších.

A pak se setkám s kámoškou, která se chlubí, že na ní džíny sotva visí, protože celé Vánoce „prý“ proběžkovala. Od svého přítele – náruživého sportovce – dostala nové běžk,y a tak se před ním chtěla vytáhnout, že si nevybral žádnou línou kůži, ale holku do nepohody.

„Ale ty taky vypadáš skvěle,“ dodala, aby mi oplatila kompliment. Když vám někdo řekne, že vypadáte dobře, nebo dokonce skvěle, většinou zbystříte. Ale tentokrát nebudu vztahovačná a budu věřit, že to myslela vážně.

Koneckonců, víc než kilo jsem přibrat nemohla, a do týdne na tom budu stejně jako před Vánocemi.

  • A co vy, milé ženy-in? Přibraly jste o Vánocích?
  • Jakým oblečením to „maskujete“?
  • Už jste začaly s hubnutím?
  • Držíte nějakou dietu, nebo se více pohybujete?
  • Dáváte si před svátky slib, že se budete krotit?
  • Dodržíte ho, nebo vždycky porušíte?
  • Už se vám někdy stalo, že jste o Vánocích naopak nějaké kilo shodila?
  • Jak se vám to podařilo?

Podělte se s námi o své zkušenosti. Jak to děláte, abyste se po vánocích vešly do oblečení?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Za příspěvek můžete získat toto krásné stolní zrcadlo na líčení značky Oriflame. Druhá strana je zvětšovací.

cena