Je jedno, zda jste milovníky rychlé jízdy dolů z kopce nebo se řadíte mezi vyznavače bílé stopy. Pro všechny se program na horách jistě najde. Každé hory nabízejí jiné zážitky.

Na běžky ráda vyrážím do Jizerských hor. Vloni jsem měla možnost srovnat kvalitu bílé stopy v Jizerkách se stopou v Krkonoších a Jizerky z toho vyšly s čistým štítem. Pravda, v Jizerkách budete možná několikrát nuceni vyjet ze stopy, protože Vás budou chtít rychlejší předjet. V Krkonoších se bohužel nesetkáte s tak upravenými stopami ale můžete se dojet podívat až na naši nejvyšší horu, Sněžku. V Jizerkách začínáte pouť už v údolí, ale v Krkonoších je lepší nechat se vyvézt na hřebeny a toulat se po stopách tam. Bezvadným výchozím bodem je v Jizerských horách Bedřichov.

Pokud vás naopak láká svištění lyží dolů z kopce, tak se vydejte právě do Krkonoš. Nejsou to sice Alpy, ale jsou to naše nejvyšší hory s nejvyšším standardem služeb (za patřičné ceny). To se týká Špindlerova Mlýna, ale i ostatní střediska se snaží konkurovat a své služby zlepšují. V letošní sezóně jmenujme například - Skiarenu.

Skiaréna vznikla spojením dvou velmi kvalitních středisek (Pec pod Sněžkou a Černá hora-Jánské Lázně) a nabízí špičkové služby jak pro milovníky rychlé jízdy dolů z kopce, tak pro vyznavače bílé stopy. Obě střediska jsou propojena asi 4 km cestou, po které se lze dostat z Černé Hory do Pece i na lyžích. Cestou ale musíte překonat tři mírná stoupání.

Celkově areál nabízí 18,8 km sjezdových tratí, 3 lanovky, 22 vleků. Samozřejmostí je umělé zasněžování 12,2 km sjezdovek, které tak zaručuje možnost lyžovačky i při nepříznivých sněhových podmínkách.

Mezi oběma Areály pendluje Skibus, kterým se pohodlně přepravíte mezi středisky. I svého čtyřkolého miláčka můžete nechat doma. Ze Svobody nad Úpou, kam se dostanete vlakem, vás přepraví do obou středisek Skibus. Tak si můžete užít na svahu chutného svařeného vína pro zahřátí.:o)

Neseďte doma a vyražte  na hory udělat něco pro své zdraví. Pohodu při lyžování přeje

Reklama