Třicítka není žádný věk, ale také není samozřejmostí, že budeme vypadat stejně svěže jako ve dvaceti. Mnohdy si samy ubližujeme špatným líčením, či zanedbanou péčí a vypadáme starší, než ve skutečnosti jsme. Máme pro vás pár cenných rad, jak se toho vyvarovat.

Někdy i zdánlivé maličkosti uberou pár let.

1. Pozor na hutný make-up. Sjednocení pleti je základ, pokud chceme vypadat dobře. Po třicítce už není naše pleť tak zářivá a bezchybná. Musíme jí trochu pomoct. Než začnete kouzlit s barvičkami, je potřeba se postarat o kvalitní podklad. Zapomeňte však na husté nánosy make-upu a spoustu pudru. Vaše pleť potřebuje spíš lehkou transparentní bázi, která dokonale splyne s odstínem vaší pokožky. Chcete-li dosáhnout ještě zářivějšího vzhledu, sáhněte po bázi s rozjasňujícím účinkem.

 

 

Mary Key

  • Korektor
  • 2. Korektor je skvělý pomocník.

    Tmavé kruhy pod očima nám vždycky přidají léta a unavený výraz, proto je potřeba s nimi skoncovat. Tam, kde make-up nestačí, pomůže korektor. Rozjasněné oční okolí rozzáří váš výraz a ubere roky.

    Mary Kay

  • TimeWise® Targeted-Action™ Revitalizační oční sérum

 

Mary Kay

3. Nezapomeňte na tvářenku. Ne nadarmo se tomuto kosmetickému zázraku říká lidově „zdravíčko“ . Ale držte se hesla, méně je více a nanášejte růž velice opatrně, abyste nevypadala jako rokoková panenka. Vyberte si odstín, který koresponduje s (chladným nebo teplým tónem) pleti a naneste jen lehounce na lícní kosti. Výsledek by měl být takřka nepatrný, ale svěží.  Dobrou službu všem odstínům pleti udělá broskvový odstín  tvářenky, který vypadá velmi přirozeně.

Mary Kay

4. Pozor na perleť, zvýrazňuje vrásky. A to se netýká jen očních stínů, ale i rtěnek , konturovacích tužek a jiných krášlících pomůcek. Vybírejte spíš „barvičky“bez přídavku perleti.

Mary Kay

 

5. Řasenku rozhodně ano, jen to s ní nepřehánějte. V přirozenosti je krása a o řasách to platí také. Tím vás nenabádáme, abyste je nechávala nenalíčené, lépe však vypadá, když větší pozornost věnujete horním řasám a dolní moc nezdůrazňujte. Oko tak působí otevřeněji a tím pádem větší. Řasy dobře rozčešte, aby nebyly slepené. Orámované oko vám udělá výraz medvídka pandy, což je sice roztomilé zvířátko, ale z vás udělá bizarní mrkací panenku, což není žádoucí.

Mary Kay

6. Rty jsou důležitým bodem obličeje. V současné době jsou trendy tmavé a matné rtěnky, ale vy byste měla zvážit, zda jsou pro vás vhodné. Takové líčení rtů je ale poměrně náročné ke svým nositelkám. Vyžaduje dokonale tvarované, plné rty bez vrásek. Tmavá barva navíc opticky zmenšuje a působí přísně. Opravdu to tak chcete?  Zvažte, zda by pro vás nebyl vhodnější spíš přirozený odstín rtěnky, který koresponduje s odstínem vašich rtů, nebo jen růžový lesk, který jim dodá „šťávu“ a svěžest.

7. Konturka ano, nebo ne? Ano, pokud je barevně v dokonalém souladu s barvou vašich rtů a vlastně není vidět. Má jen jediný, zato velmi důležitý úkol. Zabránit rtěnce, aby se vpíjela do drobných vrásek kolem rtů, které se nám v tomto věku začínají pomalu rýsovat.

Ne, jestliže je tmavá, nebo jinak nápadná a naše rty viditelně ohraničuje. To je jeden z největších prohřešků v líčení, kterého se můžete dopustit.

Mary Kay

8. Nezapomínejte na krk, dekolt a ruce. Tento bod by měl být možná hned na začátku našeho manuálu, neboť sebelépe nalíčená tvář nám neubere roky, když budeme mít vrásčitý krk, dekolt a ruce. Věnujete těmto partiím pozornost včas, než se na nic začnou projevovat známky stárnutí. Nešetřete na kosmetických přípravcích . Co pro tyto křehké partie neuděláte teď, později už nedoženete!

Doporučený přípravek na dekolt a krk

Mary Kay

Také se Vám zajímavé tipy od Mary Kay líbí? Pak neváhejte a zapojte se do soutěže o Transparentní sypký pudr od Mary Kay. Soutěž probíhá ZDE

 

Reklama