Ať už hubnutí nebo sportování, je mi 35 a rok od roku po třicítce se mi zdá, že jsem pohodlnější a nechce se mi nic přehánět. Nikdy jsem nebyla nějaká sportovkyně, ale vzala jsem si sportovce se vším všudy, od stravy až po každodenní tréninky.
Běh, kolo a posilovna - každý den stále dokola.
Časem zpracoval i mne k obrazu svému, a i když to tak nepřeháním, můžu říct, že si už nedovedu představit, že bych se třeba celý týden nehla.
Nejméně jednou týdně v posilovně a třikrát týdně spinning, to je moje. Stravu se snažím hlídat odjakživa, nutí mě k tomu i skutečnost, že mám problémy s trávením a žlučníkem.
Takže hlavně bílé maso, zelenina a ovoce, celozrnné výrobky a dodržování pitného režimu. Piju hlavně bylinkové a zelené čaje, minerálky a stolní vody, jednou za den si ale neodpustím své oblíbené nescafé a ráno sklenici 100% džusu.

Tento způsob života už vešel do krve i naší dceři, takže je to fajn, že celý den nesedí u počítače nebo nekouří a nepije alkohol jako její kamarádky ze třídy, ale raději si jde zaběhat nebo zajezdit na spinningovém kole.
Když se však ptala kamarádky, jestli by si s ní nešla zaběhat, stala se terčem posměšků celé třídy.
Dost smutná realita!!! Taky její svačiny skládající se
z ovoce, zeleniny a celozrnného pečiva nebo musli tyčinky jsou pro ostatní utopií.
Cpou se o přestávce lupínky nebo čokoládovými tyčkami a mému dítku se smějí. Fakt strašný!!! Neříkám, taky si doma dáme např. Milku s lískovými oříšky nebo podobnou dobrotu, ale ne každý den a ne každou svačinu.
Co z těch dětí vyroste?
Naštěstí moje dcera (alespoň prozatím) si z toho nic nedělá a myslí si
svoje. Jsem však zvědavá, jak dlouho jí to v téhle společnosti vydrží.

Helip


Milá Helip,
vy jste přímo vzorem zdravého životního stylu. A o svou dceru se nebojte, jestli je alespoň trochu po vás, bude mít pevnou vůli a nikdo ji neovlivní. 

Reklama