Ženy, dívky pozor! V pražských Stodůlkách, ale nejen tam, se pohybuje násilník! Kriminalisté vyšetřují případ, ke kterému došlo 10. září. Zatím v něm však nedošlo k posunu, kromě toho, že veřejnost žádají o jakékoliv informace, apelují na ostražitost dalších žen.

Desátého září, po deváté večer šla mladá žena vyvenčit psa v Mukařovského ulici. O pár minut později, kolem půl desáté, se s ním procházela poblíž zimního stadionu mezi ulicemi Archeologická a Bronzová. A tam na něj narazila! Pod pohrůžkou násilí jí přiměl, aby mu byla po vůli. S pocitem hnusu, bezmoci a ponížení se nemohla srovnat celou noc. Proto, a také z obavy, že by to mohla zažít jiná žena, šla přepadení druhý den nahlásit.  

 

Obtěžoval i další!

Policisté mají k dispozici výpovědi dalších žen, které v této lokalitě podezřelý oslovil, obtěžoval a následně jim také vyhrožoval zbraní. Vzhledem k tomu, že se jedná o muže podobného zevnějšku, je možné, že mohl spáchat stejný trestný čin i na dalších ženách, které však policisty dosud nekontaktovaly.

 

Policisté zároveň vybízí ženy, aby dbaly zvýšené opatrnosti a nenavštěvovaly opuštěná, nepřehledná místa. Všechny doposud spáchané případy ve Stodůlkách se totiž odehrály ve večerních hodinách, v časovém rozmezí mezi dvacátou až dvaadvacátou hodinou. A není vyloučeno, že se to násilník nepokusí zopakovat.

 

Popis podezřelého

Pachateli může být 35 až 40 let, má 175 centimetrů vysokou sportovní postavu. Je zjevně čerstvě opálený. Má zvětšené břicho, velmi krátké vlasy na ježka, čelní kouty, vousy – třídenní strniště, bez viditelného tetování a náušnic. Mluví česky bez zadrhávání či jiných vad řeči. V době znásilnění byl oblečen do bílého bavlněného trička s krátkým rukávem, červených pracovních kalhot – „montérek“ s laclem, bundy (pravděpodobně džínové) světle modré barvy. Na hlavě měl tmavou kšiltovku a na nohou měl černé pracovní boty.     

 

Čísla policie
974 855 543 nebo 158.

Reklama