Čtenářce DeV, tedy vlastně její fence, se narodilo devět štěňátek. Každý si myslel, že si alespoň jedno nechají, ale hyperaktivní mamina vydá za další tucet...

V příspěvku čtenářky DeV si můžete prohlédnout jednu obrovskou labradoří nadílku...


Krásný zimní den :)

Stalo se to 2.5. 2011, kdy se nám narodilo 9 krásných labradorských štěňátek (5kluků:4holky). Přijde mi to jako nedávno, ale už jim přece táhne na druhý rok :) Už jsme byli v očekávání koncem dubna, čekali jsme, že to budou májová štěňátka, ale dočkali jsme se až o den později. Nechala nás dospat, začala rodit po půl osmé ráno a ve tři odpoledne už jsme mysleli, že to bylo poslední a tak jsme zavolali paní veterinářku na kontrolu...všechny pochválila, jak to zvládli, udělala kontrolu novopečené maminy a řekla, že už žádny na cestě není (bylo to 4:4)... ale sotva odjela, už se dral na svět další kluk, tak holky byly bohužel v oslabení. Samozřejmě v rodině další nadšení :) A tím všem začala dvouměsíční honička. Chudák mamina, byla z toho porodu hrozně vyhublá a taky měla hroznou srst, až přestala kojit, tak se jí to spravilo.

Tou dobou byla u nás ještě zima, takže se nám zželelo je nechat v původně plánované prádelně a na zahradě, tak se pár nocí nechala na chodbě u krbu. To bylo ze začátku, protože představa, že se po měsíci pohybuje po celém domě 9štěňat.... :)) Nejsme ten typ, co by „dělal“ štěňata pro peníze (ani se na tom vydělat zrovna nedá, pokud je neodbýváte na jídle). Máme ale hyperaktivního pejska a bylo nám řečeno, že po štěňatech se uklidní... omyl, je to ještě horší :)) Jsem ráda, že jsme je měli, ale kdo nepozná i tu starost o ně (návštěvy nadšené, hned by je braly doma)...to je každý viděl chvilku a ty každodenní starosti už ne :) Skoro pořád s němi někdo byl, takže jak se o ně nejevil chvilku zájem, už se ozvali :)

Každý se divil, že si doma jedno nenecháme... ale my máme naší čím dál víc hyperaktivní maminu, která je dalším členem rodiny a zvyklá být s námi doma a v posteli, takže 2 psi doma už by bylo moc :)

Posílám fotky štěňátek a jejich maminy (na fotkách vypadá hodně a nevinně, ale opak je pravdou) :)

FOTOGALERIE: 8 snímků

DeV :)

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Fototéma dne 14. ledna 2013: Štěňátka

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. To, která z dnešních přispěvatelek dostane slíbený dárek: knížku nakladatelství TaMi CZ Já a moje smečka od psí spisovatelky, fenky Adélky Syručkové, se dozvíte okolo 17.00 hodin.

moje smecka

Reklama