Foto: Resting reef
Služba vznikla díky absolventkám z Royal College of Art a Imperial College London, Aurou Murillo a Louise Skajem, které spojily své zájmy v oblasti smrti a udržitelnosti. „Setkaly jsme se během magisterského studia a já jsem se zabývala smrtí kvůli osobní zkušenosti. Louisa zase zkoumala udržitelnost. Spojily jsme své vášně a vznikla myšlenka Resting Reef," vysvětlila Aura na webových stránkách.
Prvních dvacet pamětních útesů bude umístěno na Bali od února 2025. Celý proces začíná online rezervací útesu. Poté předáte popel vašich pozůstalých nebo domácích mazlíčků Resting Reef, kde je smíchán s rozdrcenými mušlemi a vytvoří útes. Ten musí několik týdnů zrát, než bude bezpečně umístěn do oceánu.
„Když útes umístíme pod vodu, stane se útočištěm pro mořský život," popsal tým Resting Reef. Každá struktura je navržena tak, aby poskytovala úkryty pro ryby a podporovala růst mořských organismů. Po dokončení obdržíte certifikát a speciální miniaturu útesu jako památku, která může obsahovat část popela vašeho mazlíčka.
Resting Reef také spolupracuje s místními komunitami na Bali. "Pracujeme s místními dělníky a rybáři, používáme místní zdroje a učíme se jejich řemeslným dovednostem. Chceme, aby měli pocit, že útesy patří jim," řekl tým. Plány do budoucna zahrnují rozšíření této služby po celém světě a vytvoření smysluplných památníků, které zároveň podpoří mořské prostředí.
Zdroj: Profimedia, pets.restingreef.co.uk
Nový komentář
Komentáře
Útes... z šedesátikilového psa vznikne cca 3kg popela. To asi nebude moc velký útes, že. A co teprve třeba z křečka nebo z papouška... Teď kolik na to padne těch drcených mušlí? Jakou technologií vznikne z mušlí a popela socha, to se snad radši ani neptám, ale musí to být spojeno něčím ve vodě nerozpustným. Copak asi tím pojivem bude? Něco ekologického? Možná vznikne něco jako beton. Ovšem někdo to musí na Bali dopravit, potom to dovézt lodí na místo, tam se potápět a tím ještě víc narušovat již poškozený ekosystém, a až tam bude těch "útesů" víc, jestlipak tam nebudou jezdit turisti a chtít se tam potápět a fotit si to? Čímž opět budou narušovat ekosystém a nepochybně tam pohazovat plno odpadků. V neposlední řadě otázka, kdo to celé zaplatí? Nějaký pěkný grant, z kterého bude tahle organizace žít a její zaměstnanci pobírat plat. Hm. Asi neskáču nadšením.
A transport letadlem na Bali je zcela ekologický.