Zakládá se tohle krásné rčení na pravdě? Jak kdy. Monogamní vztahy se ve zvířecím světě příliš nenosí, vládne tu často až neuvěřitelná krutost, ale zase na druhou stranu... Pojďte se s námi podívat, jak to chodí mezi některými zvířaty, často můžeme jen závidět!

Drsňák lev

Kde jinde začít než u krále zvířat. Označení král je ve lví domácnosti poměrně trefné – ostatní samci mají prostě smůlu, a to by to s přehledem zvládli i padesátkrát za den! Je to poměrně častý jev, že smečková zvířata mají jednoho dominantního samce, který se stará o zachování rodu. Lev je ale ve své podstatě krutovládce, ze kterého by si klidně mohl vzít příklad Herodes. Jakmile totiž nějaký nový, mladý a silný lev nastoupí na trůn, zabije a sežere všechna koťata…

 

Cukrujete jako dvě hrdličky?

Tak to už raději nedělejte. U hrdliček tahle procedura probíhá tak, že sameček vyvrhne samičce do zobáčku natrávené jídlo. Samička hrdličky tak získává až polovinu potřebné potravy. Je to kvůli tomu, že jí jinak sameček nepomůže ani postavit hnízdo, tak ji aspoň krmí. Přesto bych doporučoval civilizovanější způsob obživy.

 

Hnízdo orla bělohlavéhoPalác ve větvích

Kdybyste se ale přece jen chtěli inspirovat v ptačí říši, nabízí se orli bělohlaví. Páry tohoto orla jdou do vztahu od lesa. Postaví si totiž hnízdečko lásky, které se dá směle nazvat palácem. Je totiž až 4 metry vysoké a má 2,5 metru v průměru. Je tedy i 5krát větší než orel sám – tomu se říká péče o partnera! Ptáci ale staví hnízdo většinou společně, skutečnými kavalíry jsou v tomhle ohledu ryby.

 

Anebo labutě...

Příběhy labutích párů mnohdy okouzlují celý svět. Labutě jsou natolik monogamní, že když se zabejčí, tak s nimi nehne ani labutí miss krásy. Existuje snad nespočet medializovaných případů, kdy si labuť nebo labuťák po smrti partnera nenašli už nového. Kdyby to kdysi tušil Zeus, tak by asi milou Lédu sváděl v jiné podobě – no, k jeho štěstí se zase vrátil do podoby božské. Podobné jako u labutí je to i u hýlů, kteří jsou na své samičce tak závislí, že ji prakticky všude doprovází.

 


Prasata jsou vášnivá
Připadá vám, že máte vydatný sex? Tak v tom případě vás musím vyvést z omylu. Takové rozvášněné prase prožívá jeden orgasmus i 30 minut! To není příliš fér, když jen lidé a delfíni dělají sex pro zábavu. Co se dá dělat, my se musíme spokojit s tím, že spousta žen kolikrát ani orgasmu nedosáhne. Ach jo.

 


 

Kdo by neznal kudlanku…

Nakonec tady máme kruté setkání s realitou. Tady zvířátka skutečně truchlí… Je to známá věc, že samička kudlanky nábožné svému milenci často při aktu ukousne hlavu. Zajímavé je, že sameček má takovou výdrž, že mu ani ztráta hlavy nevadí v tom, aby v páření pokračoval. Podobné věci dělají i jiní hmyzáci, tak třeba mnoho druhů pavouků své samečky hned po oplodnění sežere. No, asi k tomu mají své důvody - ono vyživit zárodky v tělíčku matky nebude nejjednodušší, když vám nikdo denně nevyvařuje.


Nesežrala byste partnera někdy? Vzteky nebo třeba samou láskou?

Reklama