„Když si Pavel sbalil kufry a oznámil mi, že se znovu zamiloval, a že za svou láskou odchází, samozřejmě mě to zasáhlo. Myslela jsem, že spolu zestárneme, budeme si konečně užívat volnosti. Děti jsou dospělé, firma z valné většiny funguje i bez mé přítomnosti. Ale bránit jsem mu samozřejmě nechtěla ani nemohla. Bylo to jeho rozhodnutí a já jsem racionálně uvažující žena, žádná hysterka,“ pouští se do vyprávění Alena, která ze dne na den zůstala sama.
5f7c502068715obrazek.png
Foto: Shutterstock

S bývalým manželem zůstali kamarádi

Rozvod na sebe nenechal dlouho čekat, ale naštěstí proběhl v relativně přátelské atmosféře. „Rozešli jsme se jako dva dospělí lidé. Pavel dokonce ani nechtěl zdaleka tolik peněz, na které by podle práva měl nárok. Řekl mi, že firmu jsem si vydřela já, takže by bylo nefér po mně chtít víc. Tím spíš, že odešel on. Za tohle gesto si ho dál vážím a zůstali jsme kamarádi,“ vzpomíná dnes už rozvedená žena, kterou manželova zrada postupně přebolela a ona začala nový život. Jenže ne takový, jaký byste si možná představovaly.

Namísto partnera má zajíčky k pobavení

Ačkoli nového partnera už nehledá, o pánskou společnost nouzi nemá. A většinou jde o muže podstatně mladší, než je ona sama. „Už nemám zájem o někoho se starat, někomu vařit, prát, žehlit. Nechci se vázat, budu si už jen užívat. A to jde s třicetiletými kluky báječně. Mají dost energie, není s nimi nuda a splní mi, co mi na očích vidí. Jasně, že to nedělají z čisté lásky. Dobře vědí, že se se mnou budou mít víc než královsky. Vezmu je na dovolenou, zaplatím dražší dárky a podobně. Ale proč bych se za to měla stydět? Však to dělají i chlapi se svými milenkami a nikdo je za to neodsuzuje,“ krčí rameny Alena, na kterou kvůli tomu řada lidí kouká skrz prsty. Její děti nevyjímaje. Ona se už ale nechce na nikoho ohlížet. „Mám právo žít si svůj vlastní život, jak uznám za vhodné,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama