ale netrvalo dlouho a objevil se někdo, kdo stál za to, aby si ve věku, kdy jiné ženy od života už moc nečekají, a jejich radostí jsou jen vnoučata, navlékla nový snubní prstýnek. Kdo je ta šťastná žena? No přece Maryene

Hezký den všem. Která holka by neměla ráda prstýnky?

Jako malá jsem si ráda kupovala tzv.“štěstíčka“, takové malé papírové pytlíčky s překvapením za korunu a vždycky jsem dychtivě čekala, až je rozbalím. Bude tam prstýnek nebo nebude? Maminka se mi smála, že jsou stejně jenom z kočičího zlata. Také jsme si s mojí sestrou prstýnky vyráběly tím, že jsme rozpouštěly na lžičce různé barevné kousky umělých hmot a do nich daly ještě do hodně horkých zatuhnout kovový kroužek.

Potom přišla první láska a prstýnek z kopretiny. Nevydržel sice dlouho, ale pro mě byl tenkrát hodně vzácný. První svůj zlatý prstýnek jsem dostala od rodičů za maturitu, další k promoci.

Další kroužek přišel na ruku při první svatbě. S tím jsem zažila i krušné chvíle. V době, kdy jsem byla na udržení těhotenství v nemocnici, jsem paradoxně tak zhubnula, že při sprchování mi prstýnek sklouznul z ruky a spláchnul se do kanálu. Naštěstí jsem měla kolem sebe hodný personál, a tak po přivolání zřízence a nekonečně dlouhé době byl můj prstýnek znovu na světě.

Potom přišel prstýnek po babičce a také po mamince. Před několika lety, po náročném rozvodu jsem zůstala s holýma rukama bez prstýnku. Potom se ale objevil někdo, kdo mi stál za to, abych si ve věku, kdy moje babička jen hlídala vnoučata a sama od života už nic nečekala, na ruku navlékla zásnubní i snubní prsten ještě jednou. Krásné prstýnky z bílého zlata, vkusně ozdobené zirkony, uvnitř vyrytá jména i datum svatby 27. 5. 2006. Nemohla jsem se dlouho vynadívat na ty dva třpytící se klenoty na mojí ruce.

prstýnka

Dnes už ale, bohužel, prstýnky nosit nemůžu. Mrzí mě to, ale nic nenadělám, po úrazu mi otékají prsty.

Prstýnky mám doma uložené ve šperkovnici. Nosívala jsem nanejvýš  dva, nelíbí se mi oprstýnkované všechny prsty.

Nikdy jsem si vlastně prstýnek sama nekoupila, vždycky jsem ho dostala. A to dokazuje to, co si o nich myslím, že prstýnky jsou dárky z lásky.

Dnešní téma mě přimělo vyhledat si i něco o symbolice prstenu. A je to hodně zajímavé čtení. To, že by měl být snubní prsten symbolem věrnosti jsem věděla, ale to, že muži nosí snubní prsten teprve od dvacátého století, to už je pro mě novinka.

Ještě jednou přeji všem klidný a hezký den, především těm, kteří byli zasaženi povodněmi. A dívkám a ženám, které teprve čeká navléknutí snubního prstenu poprvé přeju, aby to bylo navždycky.

Maryene

Milá Maryene, napsala jste to moc hezky. Koneckonců, jako vždy.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s prstýnky vy, milé ženy-in?

  • Nosíte prstýnek, nebo prstýnky? Jaké?
  • Dostala jste prstýnek zásnubní? Nosíte ho společně se snubním?
  • Pamatujete si na ten okamžik, kdy vám ho dával, nebo navlékal na prst?
  • Máte jiný prstýnek, kterého si obzvlášť ceníte? Od koho jste ho dostala? K jaké příležitosti?
  • Vzpomenete si na nějakou prstýnkovou příhodu? Ztratila jste někdy milovaný prsten? Našel se? Dostala jste náhradní?
  • Kolik prstýnků nosíte? Střídáte je? Při jaké příležitosti je sundáváte?
  • Spíte s prstýnky na ruce, nebo je na noc odkládáte?
  • Pošlete nám fotku své „oprstýnkované“ ruky, nebo alespoň svého nejmilejšího prstýnku

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás získá tuto krásnou parfémovou vodu: Little gold dress od Avon

cena

Reklama