Přečtěte si, jakou hrůzou si prošla Milena L., když se rozešla se svým dlouholetým přítelem - v hlavě jí všechno šrotovalo, tak nedávala moc pozor na silnici a podařilo se jí srazit malou cyklistku.

car

Máte noční můry? Tu, která brázdila snění Mileně L. bych nikomu nepřál. Milena na ten zážitek nadosmrti nezapomene - její noční můra totiž vyvstala ze zcela reálné situace...

Moje noční můra

Pršelo. Blesky křižovaly nebe, na vozovku bušily těžké kapky a já seděla za volantem a po tvářích se mi kutálely horké slzy. Po šesti letech kompromisů, odkladů a provizorních řešení mi Pavel řekl, že asi nakonec opravdu nebudu ta pravá. „Tu pravou“ už si totiž našel. Mariska, žena s velkým Ž, která kvůli lásce s velkým L opustila i nemilovanou práci a následovala hlas kdysi mého Pavla. Podváděl mě s ní skoro rok, teď je těhotná a svatba je na spadnutí. Jsem prý srdečně zvána! Srdečně!!!

Po letech, kdy jsem vše obětovala našemu vztahu, jsem zůstala sama, opuštěná a úplně bez perspektivy. Z šesti let společného života mi zůstal odkapávač a láhev vína, kterou jsme si dovezli z Paříže. Tu už spolu nevypijeme. Nikdy...

Nový záchvat pláče mě ohnul přes volant a já jen koutkem oka zahlédla červenou přilbu se sedmi tečkami. Dodnes netuším, jestli cyklistka drobně vybočila, anebo jsem naopak strhla volant já. Vozovka byla kluzká a vše bylo záležitostí okamžiku. Drobné tělíčko přeletělo přes řidítka a já najednou v hrůzném detailu viděla světlé vlásky, vyděšené šedé oči i mateřské znaménko na bradě. Děvčátko zůstalo ležet na krajnici a já se nebyla schopna pohnout.

Poprvé jsem pochopila, co je to opravdový záchvat paniky. Slyšela jsem svůj zajíkavý dech, mé srdce temně rezonovalo v hlavě a ty rány znemožňovaly myšlení. Chtěla jsem jediné, utéct, nechat to všechno za sebou a někde se ukrýt. Vlastně ani nevím, jak jsem šlápla na plyn a nechala za sebou jízdní kolo i drobnou postavičku pohozenou jako látkového maňáska.

Peklo nejsou ti druzí, peklo jsme my sami. I když jsem na celou událost vzpomínala jako na nějaký podivný sen, otravovala mi každý nádech představa mrtvé holčičky, kterou nad ránem najdou u silnice. V duchu jsem viděla její rodiče, kteří zastýlají prázdnou postýlku a v rukou svírají už nepotřebného medvídka. Jsem vrah, jsem vrah a zabila jsem dítě!

Přestala jsem jíst, spát a do práce jsme chodila pěšky. Řízením krutého osudu jsem ale vždy musela jít kolem místa, kde se celá tragédie udála. Nějaký cynik tam zjevně nalepil jakousi amatérskou reklamu.

Nebyla to reklama! Na blízké třešni visel bílý papír a na něm stálo:

PROSÍME SVĚDKY DOPRAVNÍ NEHODY Z 23.3., PŘI KTERÉ VOZIDO SRAZILO CYKLISTKU, ABY VOLALI NA ČÍSLO...

... a pod výzvou byla připojena fotka usměvavé dívčí tváře s pihou na bradě. V černobílém provedení to celé vypadalo jako parte.

Krev se mi nahrnula do tváře. Všechno je to pravda, dívka je mrtvá nebo nadosmrti zmrzačená, musím se jít udat na policii, jinak celá ta hrůza nikdy neskončí.

Vůbec netuším, jak dlouho bych tam stála, kdyby mě nevyrušil čísi hlas. Trhla jsem sebou a údivem vykřikla. Za mnou totiž stála drobná světlovláska s pihou na bradě, opírala se o jízdní kolo, přilbu-berušku měla pověšenou přes řídítka a na něco se mě ptala. Byla živá a zdravá! Roztřásla se mi kolena a s pláčem jsem se bezmocně sesunula do trávy. Mezi slzami jsem se jí pak přerývavě doznala.

Breptala jsem páté přes deváté, vyzvala, ať mě udá, nabídla úhradu škody a u toho plakala a plakala. Děvčátko mi zjevně nerozumělo ani slovo, sedlo si vedle mě do trávy a z batůžku vyndalo termosku (jak jinak s beruškou). V termosce byla neslazená černá káva a já nikdy nepila nic tak dobrého.

Spolykala jsem snad půl litru a pak už pomalu a systematicky vypověděla celý sled událostí. Dívenka pokyvovala hlavou, a když jsem se dostala k tomu, že jsem zabila dítě, dokonce se zvonivě rozesmála. Je prý studentkou prvního ročníku a inzerát vyvěsila, protože raději chtěla mít pro všechny případy svědky. Po nehodě ale byla jen trochu otlučená a díky cyklistické přilbě se jí naštěstí nic vážnějšího nestalo. Když mě viděla u papíru, tak ji napadlo, že jsem možná ten hledaný svědek.

Tak skončila moje noční můra a já dostala šanci začít znovu. Bez výčitek, bez nočních můr i bez Pavla a jeho Marisky. Ale zato s Jarkou - mojí sraženou studentkou. Odpustila mi a stýkáme se dodnes. Kdyby mi někdo řekl, že se setkám se svojí budoucí kamarádkou tak, že jí srazím autem, asi bych mu nevěřila.

Jen za volant jsem od té doby už nesedla.

Milena L.

Příběh slečny Mileny v sobě nese jasné varování: Nesedejte za volant, když máte nervy na pochodu! Lidský život za to nestojí - Milena i její cyklistka měly skutečné štěstí...

Čtěte také...

Reklama