Den kozlaTradiční Den Kozla se letos uskuteční v sobotu 8. června od 11 hodin v prostorách velkopopovickéhopivovaru.
21. ročník pivních slavností se ponese v duchu dobrého piva, grilování a poctivých řemesel. Odměnou návštěvníkům bude pivní specialita od
Kozla – Nefiltrovaný ležák – a spousta grilovanýchpochoutekna pivu.
Jednou z nich bude i rekordní klobása,která se zapíše do České knihy rekordů.

Celý den bude v areálu pivovaru probíhat bohatý doprovodnýprogram. Zlatým hřebem bude vystoupení skupiny NoName.

Symbolem letošního Dne Kozla je grilování, ke kterému neodmyslitelně patří i Velkopopovický Kozel. Zajímavostí bude rekordní grilovaná klobása dlouhá 187,4 metru, která se tak zapíše do České knihy rekordů. Klobásu připraví mistr řezník, který je svém oboru pravým odborníkem. Jedním ze základů receptu je samozřejmě pivo, konkrétně Velkopopovický Kozel 11°. Pivní klobásu pak ugrilují mistři grilování přímo na Dni Kozla na nejdelším grilu v České republice dlouhém 21,25 metru.

Velkým lákadlem bude také Kozlí pivní specialita – Nefiltrovaný ležák. Nefiltrovaný ležák od Kozla se vyznačuje vyšším obsahem pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek pocházejících ze sladu a chmele. Oproti filtrovaným pivům jej charakterizuje přirozený zákal a výrazná, plná chuť. Nefiltrovaný ležák bude k dostání exkluzivně na Dni Kozla a poté v limitovaném množství po dobu jednoho měsíce ve vybraných restauracích po celé České republice.

K dobré náladě a pohodě jistě přispěje bohatý hudební program. Vystoupí více než 5 hudebních skupin a zpěváků v čele s kapelou No Name. Dále se představí například Blue Effect s Radimem Hladíkem nebo Olympic Revival.

Stalo se již tradicí, že oslavy Dne Kozla jsou zároveň oslavou poctivého řemesla. I 21. ročník tohoto svátku velkopopovického piva doprovodí ukázky nejrůznějších řemesel, při jejichž zkoušení si návštěvníci budou moci ověřit svou zručnost. S dovedností popovických sládků a taky s historií a současností pivovaru se mohou návštěvníci seznámit na prohlídkách, které budou pro zájemce organizovány po celý den.

 

Seznam řemesel, které je možné si na Dni Kozla vyzkoušet:

Bednáři                                                  Točená Stolaři                                                                                              

Dráteníci

Dřevosoustružníci                                 Umělečtí kováři

Nožíři                                                        Košíkáři

Navštivte Den Kozla a odměňte se oroseným Kozlem a pochutnejte si na grilovaných specialitách připravených na pivě!

Den kozla

A jedna specialita na závěr!

Nefiltrovaný ležák. Nefiltrovaný ležák  bude k dostání nejen na Dni Kozla, ale následně také po dobu 1 měsíce ve všech Kozlovnách a vybraných restauracích.

 Tradiční slavnost pivovaru Den Kozla ve Velkých Popovicích letos překvapí návštěvníky několika lákadly. Jedním z nich bude pivní specialita Nefiltrovaný ležák. Stejně jako v minulých létech připravili popovičtí sládci jedinečnou pivní delikatesu. Tento rok zvítězil nefiltrovaný ležák, který se vyznačuje plnou chutí a jemnou hořkostí. K dostání bude mimo slavnosti také ve všech Kozlovnách a ve vybraných 200 provozovnách po celé České republice po dobu jednoho měsíce jako odměna pro všechny příznivce Kozla. „Nefiltrovaný ležák od Kozla je charakteristický vyšší přítomností pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek, které dodávají pivu plnější chuť.“ říká obchodní sládek Velkopopovického Kozla Vojtěch Homolka. Pivo se stáčí v pivovaru přímo z ležáckých tanků bez dalších úprav, proto vyžaduje mimořádnou péči mistra výčepního.

Slavnostní naražení Nefiltrovaného ležáku proběhne na Dni Kozla 8. června v 11 hodin.

 

Reklama