Jak už jsem se zmiňovala, sídlíme v luxusní čtvrti s parádním výhledem na městské kontejnery. Díky synovi mám naprostý přehled, v kolik hodin přijede separace a kdy směsáci. Ovšem navíc můžu z první ruky sledovat neustálý upgrade povolání, které je staré jako lidstvo samo. Nejen já a popeláři totiž třídíme odpad. Neviditelná ruka trhu stihne probrat směs ještě před svozem!

Zatímco v západní Evropě za drahé bruselské peníze pořizují obce průsvitné popelnice, aby se občan chytl za nos, jak nešetrně nakládá s odpadem... u nás Pepin na kole a v kostkáčích vyloží celý obsah kontejneru během pár minut. Vezme jen to nejlepší a zbytek si pak můžeme my ostatní prohlížet do úmoru a chytat se za nos zcela zdarma.

Ten, kdo se v devět s croissantem a jednou botou zpola vyleštěnou klátí do úřadu, nezřídka pomyslí, zda Pepinův život není tak nějak lepší, čistší nebo alespoň přehlednější. Štěstěna je vrtkavá a pracovní trh čeká na připravené! Zde jsou tedy hlavní body, které musíte znát, jestli se jednou budete chtít stát sběračem! A vy budete, protože důchod je chiméra a tohle povolání už dávno nemá takový odér jako třeba… učitelka. :o)

1. kolo   Nemůžete prostě počítat s tím, že najdete zlatou cihlu v prvním kontejneru. Na kole objedete ideální okruh a rychlost cyklisty umožňuje si všímat zajímavých detailů. Perzián se pod pytlem šlupek často ztratí!

 

2. Kárka – připojte za kolo kárku a celý denní výdělek máte na jednom místě. Když si navíc rozdělíte prostor do hezkých přihrádek (rozdělovač 199,-/4ks) budete mít vždy vše po ruce a za jízdy se náklad ani nehne.

Tip pro ženy: Pepan si nad odrazku přišrouboval krásného šifonového motýlka! Za jízdy jemně hýbe křídly a jakoby odlehčuje celkový dojem z vozíčku.

 

3. Klacík – Kromě Pepina vidím často v naší čtvrti i početnou rodinu s několika dětmi. Paní poznám díky tomu, že si na rozdíl od manžela odbarvuje obočí a vousy. Pamatuji si ji také z doby, kdy jsem nosila krabice oblečení a hraček na charitu a představovala jsem si, že krabice putují do válkou stižených oblastí. Teď už vím, že je paní vozí do second handu na druhé straně města. Ale zpátky ke klacíku. Kdo si cení čistých rukou a vede k práci i děti, nedá na tuhle jednoduchou pomůcku dopustit! Klacík můžete jednoduchým způsobem (univerzální držák, 249,-) připevnit k rámu kola. V poklidných chvílích polední siesty oceníte jak čisté ruce, tak něco na opékání buřtů.

 

Kolo, kárka  a  klacík,

to jsou tři   „K“   pro váš spokojený život

 

4. Na co je ještě třeba myslet: Než se začnete své práci věnovat naplno, omrkněte, jestli někomu nelezete do zelí. Klacík v zádech je ošklivé zranění a klan Dlouhého Johna se nikomu neomlouvá. Zvažte své možnosti! Jestli měříte metr dvacet jako já, vybírejte jen menší koše. Pád do kontejneru není nic, co by člověk chtěl zažít první den v práci!

 
Vzhledem k tomu, že Vatikán teď rozšířil seznam smrtelných hříchů také o nadměrné bohatství, je Pepinova cesta jednou z možností, jak se vyhnout peklu! Minimálně, myslím, pro pár lidí ve Vatikánu. :)

 

Uvažujete o tom?

 

Reklama