Někdy člověku opravdu pomůže, když mu partner připraví jídlo. Ocenila to i čtenářka prababka po příjezdu z porodnice.

Manžel připravil čtenářce prababce dokonalé menu.


Můj manžel vařit umí docela dobře a taky se osvědčuje jako pomocník, loupe brambory, čistí zeleninu, dokáže sám naložit okurky, papriky, připraví pracnou česnekovou pastu, podle receptu si troufne i na jednoduchý moučník.

Je tomu sice už několik desítek let, ale nezapomenu, jak mě uvítal po návratu z porodnice s desetidenním synem. Porod byl ošklivý, potom mrňousek neuměl pít a shazoval na váze, i když jsem odváděla málem konvičky mléka pro ostatní děti. Synovo narození manžel s mým tatínkem oslavili dobře a kvůli mému pozdějšímu návratu z porodnice již novopečený otec ve stavu střízlivém nastudoval a připravil menu. Byla to hovězí polévka, dušené maso na zelenině /tehdy jsme měli tlakový hrnec/, které se jen rozplývalo na jazyku, bramborová kaše, kompot. A na závěr vyrobil manžel podle kuchařky dokonce ořechový dort. Sice nebyl nijak zdobený, jen potřený krémem, ale chuť měl náramnou. I kuchařka má zajímavou historii. Mám ji dodnes, je skvělá. Byla to dobrá investice, když jsem se coby studentka gymnázia rozhodla, že si z peněz za brigádu při česání chmele koupím právě kuchařku. Pod vlivem tehdy typické krmě na chmelové brigádě /opékaný kabanos s vařenými brambory/ jsem se těšila na něco lepšího.

Ještě přidám jednu úsměvnou fujtajbl historku z česání chmele. Seděli jsme na maličké návsi na okraji betonové nádrže s kalnou vodou, ve které se proháněly místní kachny, a pojídali zmíněný kabanos. Asi jsem příliš divoce při konzumaci a povídání šermovala vidličkou, takže buřtík skončil v kachňáku. Galantní spolužák hrábl do vody a pokrm vylovil. Po řádném opláchnutí horkou vodou na mytí ešusů jsem ho zase snědla. Jak vidíte, přežila jsem. Asi jsme nebyli v sedmnácti úplné padavky.

Dobrou chuť přeje in-kám

prababka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá za svůj příspěvek balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi!

vareni

Reklama