Určitě každé z vás visí v šatníku pár kousků, které jsou tak nějak navíc. Prostě je už nenosíte z jakéhokoliv důvodu, ale nemáte to srdce je jen tak vyhodit. Uspořádejte si s kamarádkami bazar věcí, které už nechcete.

Když jsem nedávno projížděla svou šatnu, říkala jsem si, že mám opravdu hodně věcí, které jsem neměla už pěkně dlouho na sobě. Některé tam netknuty leží i několik měsíců a jiné tam jsou ještě i s visačkou. Bylo mi to celkem i líto, asi jsem při pořizování propadla nějaké ze svých nákupních euforií. Řekla jsem si, že je škoda je hodit jen do popelnice, a napadlo mě uspořádat s kamarádkami takový menší bazárek.

d

Je fakt, že jsem se trochu bála, že můj nápad neprojde, ale napsala jsem holkám a všechny nadšeně souhlasily, což jsem byla moc ráda. Sice sladit termín bylo náročné, ale na to jsem zvyklá, tak to přece bývá, ale nakonec jsme to zvládly. Naše kadeřnice nám ochotně po zavíračce propůjčila na tuto akci svůj salon. Každá z nás měla na starosti nějaké potřebné věci jako štendr, nějaké víno a jiné nápoje, samozřejmě i něco k jídlu.

s

Ihned po příjezdu jsme začaly věšet věci na ramínka, řadit boty a na všem samozřejmě nesměly chybět cedulky se symbolickou cenou. Cena však byla tak nějak k ničemu, jelikož jsme většinou různě měnily mezi sebou, trochu mi to připomínalo táborovou hru, kterou jsme nazývali „Dědeček měnil, až vyměnil“. Tu jsem s oblibou hrála!

sdf

Některé kamarádky nemohly sehnat hlídání pro své prcky, z čehož byly nešťastně, ale zbytečně. Protože různé oblečení a především pak hromádky šperků dětem natolik učarovaly, že si vydržely s nimi hrát i dvě hodiny v kuse. Dokonce nechyběla ani názorná přehlídka vybraných kousků.

gsd

Snad jedinou nevýhodou bylo, že každá z nás má naprosto jinou velikost nohy. Protože u oblečení se ještě ta větší velikost dá tolerovat, ale u bot je to horší, představa srolovaných prstů se mi moc nelíbí. Hned na první dobrou jsem se zamilovala do jedněch úžasných tenisek, které byly o dvě čísla menší, jenže co se dalo dělat?

Rozhodně bych vám všem něco podobného doporučila uspořádat. Skvěle se pobavíte s kamarádkami, od srdce se zasmějete, zbavíte se přebytečných kousků, i když počítejte s tím, že si nějaké „nové“ přivezete domů. Jako já, byla jsem ráda, že jsem udala čtyři kousky, i když do mého šatníku přibyly tři navíc. :-) Ale i tak mám radost, navíc skvělý zážitek a určitě budu pořádat bazar častěji.

„Šaty jsou zbraně, kterými svůdné ženy bojují a které - podobně jako vojáci - odhazují, teprve když jsou přemoženy.“
Jean Paul

 

Reklama