Foto: Amazon.com (přebal knihy)

O svůj příběh se pár podělil s magazínem Good Morning America. Před asi devíti lety prožívala Camre normální zdravé těhotenství, to se ale ve 33. týdnu zkomplikovalo. Začalo jí otékat hrdlo a objevily se potíže s dýcháním, takže jí manžel Steve neprodleně odvezl na pohotovost. Tam Camre prodělala velký epileptický záchvat a lékaři museli přistoupit k akutnímu císařskému řezu. Během toho žena prodělala ještě cévní mozkovou příhodu, která jí zasáhla obě části mozku, a vymazala jak dlouhodobou, tak krátkodobou paměť. Syn Gavin byl sice nedonošený, ale postupně všechno dohnal a dobře prospíval, ale jeho matka na tom byla podstatně hůř.

Lékaři později zjistili, že měla nediagnostikovanou preeklampsii. Hned po porodu byla Camre uvedena do umělého spánku, takže se nějakou dobu nevědělo, jak velké bude poškození. Když ženu probudili, neměla tušení, kdo je, nepoznávala členy své rodiny, a ani nevěděla, že před nějakou dobou porodila.

Když Camre propustili z nemocnice, byla podle Steva skoro jako novorozené dítě. Nepamatovala si ani věci, které jí řekl před chvílí, nevěděla, jak se čistí zuby apod. První měsíce se Camre zotavovala v domě svých rodičů a ke Stevovi, který se staral o syna Gavina, chodila na návštěvy.

Když jednoho dne seděli na gauči a povídali si, Camre řekla něco, co Steva inspirovalo k tomu, aby udělal všechno proto, aby se jeho ženě vrátila paměť. „Řekla, že sice neví, kdo jsem, ale ví, že mě miluje,“ uvedl Steve. Tato slova se pro něj stala hnacím motorem a dodala mu sílu do dalšího počínání.

Stevova manželka velmi trpěla skutečností, že nemá žádné vzpomínky, a tak se její manžel rozhodl, že je sepíše. Pro svou ženu zaznamenal všechny významné momenty jejich desetiletého vztahu, aby jí pomohl se zlepšováním paměti. V roce 2019 byla kniha i vydána pod názvem Ale vím, že tě miluju.

Camre se za pomoci Steva i odbornice začala pomalu učit všechno od základů – od vaření, převlékání, až po přebalování malého Gavina. Během let se její stav zlepšil, i když má stále velké problémy s pamětí, používá nejrůznější triky, které jí pomáhají zapamatovat si běžné věci. Pamatuje si také svého manžela a syna, což je pro ni nejdůležitější. Stále ale prodělává epileptické záchvaty, které jsou důsledkem poranění mozku.

Čtěte také:

Reklama