Čtenářka Jithule vzpomíná na svůj první odběr krve před třiceti lety. Tenkrát jí bylo čerstvých osmnáct a rozhodla se, jít ve stopách své maminky...

Další vzpomínku na darování krve zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Jithule...

30ti leté výročí

CCa před třiceti lety mi bylo 18 let (v únoru) a já se rozhodla v březnu jít na první odběr. Moje maminka dávala krev pravidelně a mne to prostě lákalo. Lékař si dělal ze mne legrácky co tam dělá to dítko. Nějak nechtěl věřit, že chci darovat krev. Prý jsem mladá a 50 kg mám i s postelí atp. Následoval malý odběr - zda mám krev v pořádku a pak hurá na to. Samotný odběr netrval dlouho. Krev tekla poměrně rychle. A já měla první odběr za sebou. Pak jsem dostala sklenici vody se štávou a krajíc chleba s uherákem. Náš červený kříž dával ještě nějaký balíček - tuším v hodnotě 80 Kč. Nevím, už si nepamatuji. Ale co si pamatuji je to, že pravidelně chodila parta cca 10 lidiček, ( i já) kteří se po krvi scházeli v jedné hospůdce, kde jsme doplňovali tekutinu (vínečko). Byla legrace. Moc ráda na tyto chvíle vzpomínám. Dnes již bohužel krev nedávám. Mám krásné vzpomínky, dobrý pocit, že jsem snad někomu pomohla. Jsem držitelkou stříbrné plakety dr. Jánského a vlastně mám zdarma MHD.

Přeji všem krásný den
Jithule

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama