Eva pochází z poměrně chudé rodiny. Vystudovala učiliště, ale cukrařině se nikdy nevěnovala. Po odchodu z domova se živila různě a momentálně pracuje jako barmanka. V tomto povolání se skutečně našla. Ráda komunikuje s lidmi a vždy byla aktivní hlavně v noci. A na peníze si jako pohledná barmanka díky dýškům také nemůže stěžovat. Životní situaci jí ovšem zkomplikovalo neplánované těhotenství a následně i nepovedená interrupce.

ab.jpg
Foto: Shutterstock

„Stálého partnera nemám, jen kamaráda na sex. Jenže jsme to jednou trošku neuhlídali a já otěhotněla. Ale dítě v mé situaci nepřichází v úvahu. Stěží se postarám sama o sebe, občas si taky přijdu ještě jako dítě, je to neslučitelné s mou prací a nemám nikoho, kdo by mi finančně pomáhal během času na mateřské. Rodiče jsou rádi, když uživí sami sebe. Bohužel jsem se tedy musela rozhodnout pro interrupci. Dítě sice nechci, ale zabít ten zárodek taky není jen tak a obrečela jsem to,“ popisuje Eva.

V šestém týdnu těhotenství tedy Eva s těžkým srdcem podstoupila interrupci. Jenže ta její problém nevyřešila, spíš ho naopak udělala ještě palčivějším a bolestivějším. Když totiž po dvou týdnech od zákroku dorazila na kontrolu ke své gynekoložce, lékařka zjistila, že plod přežil. Eva byla už v osmém týdnu těhotenství, na ultrazvuku viděla zárodek svého budoucího miminka, a dokonce viděla bušit srdíčko. A to ji kompletně rozhodilo.

„Už předtím bylo rozhodování těžké, ale vidět bušící srdíčko mě fakt dostalo. Vypadá to, že šlo o vícečetné těhotenství a lékaři odstranili jen jedno. Nebo nevím, jak se to mohlo stát. Jsem v koncích, platí, že dítě se mi teď rozhodně nehodí, ale je pro mě mnohem těžší jít znovu na potrat. Přijde mi, jako by to bylo nějaké znamení, že si chce svůj život na světě vybojovat. Jenže jak bych mu dokázala zajistit všechno, co potřebuje, když bych musela seknout s prací,“ tvrdí zoufalá Eva, která už na rozhodování nemá mnoho času. 

Čtěte také: