„Neměli jsme úplně jasno v tom, jestli chceme dítě. Máme rádi svou svobodu, ale pak jsme si řekli, že by nám to mohlo být jednou líto a že to tedy necháme na přírodě. No a zadařilo se hned na první pokus, což nás docela zaskočilo. Ale byli jsme rádi,“ popisuje Renata.

6465ecc00f57bobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Když ale dcera Nikola přišla na svět, vztah Renaty a Josefa to velmi negativně poznamenalo. Dokonce si musejí klást otázku, zda by nebylo lepší se rozejít.

„Nikola byla a je náročné dítě. I když už je jí rok. Jako malé miminko pořád brečela a vyžadovala opravdu hodně pozornosti a ani teď ji člověk nemůže spustit z očí, protože je hrozně zvídavá, pořád někam leze, něco zkoumá a každou chvíli s sebou praští, vběhne do silnice apod.,“ tvrdí Renata.

Z před porodem aktivního páru se stali peciválové. S neustále uplakaným miminkem se jim nikam vyrážet nechtělo a teď, když je dcera trochu větší, jsou stejně raději doma, protože nechtějí ve společnosti řešit rozdováděné dítě. Jenže doma lezou jeden druhému na nervy.

„Manžel už pracuje jen z domova, a když jde náhodou někam pryč, štve mě to, protože bych chtěla, aby se ve volném čase věnoval dceři. Moc se jí totiž podle mých meřítek nevěnuje, ale myslí si o sobě, že je otcem roku. Hádáme se každý den a mnohdy to stihneme i několikrát. Já na něj ječím, že se málo stará a dělá akorát nepořádek, on mi vyčítá, že jsem pořád protivná a naštvaná. Má pravdu, někdy jsem protivná i sama sobě, ale nemůžu si pomoc, prostě mě jeho přítomnost začala po porodu štvát. A vypadá to, že on to má podobně. Už jsme nadhodili i téma rozchodu, ale kvůli dceři to ještě nějak držíme pohromadě. Dceru miluju, ale kdybych věděla, co udělá její narození s našim vztahem, asi bych se raději rozhodla zůstat bezdětná,“ uzavírá Renata.

Zdroj: respondentka Renata

Čtěte také: