„Nikdy jsem nic podobného nezažila, takže mě to dost šokovalo. Marek (35), můj přítel, mě hned poté, co jsme si spolu poprvé užili v posteli, požádal, jestli bych se mohla přemístit do pokoje pro hosty,“ popisuje Judita nezvyklou prosbu, které se nejdřív zasmála. Jenže o žert nešlo, jak mohla číst z jeho vážné tváře. Aby nezůstala na pochybách, přišel i s vysvětlením – je zvyklý nocovat sám, vedle někoho by se kvalitně vyspat rozhodně nedokázal.

647713e4a2536obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Začala jsem tedy rozpačitě sbírat své svršky. On, asi aby mě uklidnil, prohlásil, že mám postel v pokoji přes chodbu už ustlanou,“ vzpomíná Judita, která se vzmohla jen na „díky“ a přání dobré noci. Nicméně ona ji dobrou neměla ani trochu. Cítila se osamělá, odmítnutá a přemýšlela, zda něco udělala špatně.

„Ráno jsem se Marka zeptala, zda to s námi takhle bude pokaždé. Přikývl. Prý se na něj nemám zlobit, že má lehké spaní. Každý můj pohyb nebo zvuk by ho probudil. On si ale nemůže dovolit chodit do své náročné práce nevyspalý,“ popisuje přítelovy důvody překvapená partnerka. Zároveň přiznává, že neví, zda takto v budoucnu dokáže a chce žít.

„Když se jen navštěvujeme, vídáme se párkrát do týdne, to se ještě přežít dá. Ale co kdybychom spolu bydleli? To bych ho chodila do ložnice jen navštěvovat? A jak by dal, když by tu v noci plakalo miminko? Odstěhoval by se do jiného bytu? Mám až příliš mnoho otázek, na které si zatím nedokážu odpovědět. Je mi s Markem fajn, ale tohle mě dost děsí,“ přiznává Judita s tím, že budoucnost svého vztahu velmi zvažuje.

Zdroj informací: respondentka Judita

Čtěte také:

Reklama