Pochvaluje si mimo jiné výhody svého telefonu naše čtenářka s nickem bleblemcy. Ačkoliv mají její přátelé nejnovější mobily s aplikacemi, ona zůstává věrná svému „starému brachovi“, jak mu něžně říká

Dobrý den,  telefon mám na telefonování a psaní zpráv. Udivuje to mé známé, kteří mají vesměs chytré telefony, které se za ně chodí snad i vyčůrat. Navzájem si pyšně ukazují placaté zázraky, které jsou si v mých očích podobné jak vejce vejci. Při letmém pohledu přes cizí rameno zahlédnou jeden centimetr displeje a jásavě mi oznamují, že to je přece nový „smradphone“....

Fotím fotoaparátem, nevyužívám ani internetové bankovnictví po telefonu a dokonce ten můj „starý brach“ neumí ani MMS. Internet mám v PC a nemusím kontrolovat každých pět minut, jestli si náhodou někdo „neolíbil“ na Facebooku můj nejlepší komentář ze všech nejlepších komentářů. Kdyby mi náhodu iPad uPad tak by to byla mnohem větší škoda než když mi upadne už větrem a miliony pádů ošlehaný „starý brach“

Má to ještě jednu výhodu, po mém starém telefonu netouží ani ten nejzoufalejší zloděj a kdybych ho náhodou ztratila nemám v něm žádné citlivé údaje ani kompromitující fotografie. Jen těch ztracených kontaktů by mi bylo líto, ale to je všechno o co bych přišla. 

Přesto bez telefonu nikam nevycházím a beru ho s sebou i na venčení psa. Co kdyby se náhodou něco stalo. Zatím se nic nestalo, ale co kdyby... Jen ho jednou nechám doma, tak určitě zafunguje zákon schválnosti. Vracím se pro něj tedy i v případě, když už jsem před domem a ze zvyku se za chůze osahávám kontrolujíc vše, co se má teoreticky nacházet v mých kapsách. Leknu se, a i když jdu někdy na poslední chvíli běžím úprkem zpět do druhého patra (naštěstí jen druhého). Za strašlivého funění beru schody po dvou a doufám, že mi zatím neujede autobus.

Nejhorší je, když vtrhnu domů a najisto jdu na místo, kam telefon pravidelně ukládám a ta odporná zrada, když zjistím, že jsem ho zase odložila na nějaké místo, kde bych ho ani ve snu nehledala. Hledám pak úplně všude i v posteli a v lednici. 

Jedna věc mě ovšem děsí. Až můj „stařík“ doslouží a budu ho muset nahradit nějakým novým typem, aby se ještě vyráběly telefony, které budou pouhými obyčejnými telefony bez speciálních efektů.

Přeji všem hezký den bez telefonu i s telefonem

Bleblemcy

Milá Bleblemcy, to jste dnes další v pořadí, která má z nových technologií spíš hrůzu, než požitek

Text nebyl redakčně upraven

  • Jak využíváte svůj telefon?
  • Pokud máte „chytrý“ telefon,  využíváte aplikace?
  • Jaké konkrétně? Jaké vám usnadňují život a jaké máte pro zábavu?
  • Kterou aplikaci využíváte nejčastěji?
  • Kterou považujete za nejužitečnější?
  • Jak často telefony měníte? Musíte mít vždycky poslední novinku?
  • Kdo má u vás v rodině nejlepší telefon?
  • Jaký telefon mají vaše děti? Jsou náročné, nebo se nachají „odbýt“ zděděným přístrojem po rodičích, či starších sourozencích.
  • V kolika letech měly svůj první mobil?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

CO MŮŽETE ZÍSKAT ZA PŘÍSPĚVEK?

kazeta

 

Reklama