Já a moje NEJ kamarádka jsme pracovali ve stejné firmě spolu v jedné kanceláři osm let.

Kamarádka se vdala, otěhotněla a odešla na mateřskou s tím, že se po mateřské určitě vrátí zpátky (to jí také nadřízený slíbil). Na její místo byla přijata na zástup za zmíněnou kolegyni paní, které končila s firmou pracovní smlouva na dobu určitou. Já se tolik těšila, až se za mnou zase zpátky vrátí moje kamarádka. Jenže jsme obě netušily, že to všechno dopadne úplně jinak.

Stačí chodit se šéfem na pivo, chovat se k němu víc než přátelsky, občas i prý na sex došlo. Pak to máte jisté. A jak to dopadlo?

Pracovní místo mé kamarádky bylo zrušeno, vytvořili nové pracovní místo s novým popisem funkce a zodpovědnosti a moje kamarádka se nemá kam vrátit.

Je mi jí líto, nemohu jí nijak pomoci a nejvíc mě točí ta semetrika, se kterou sdílím jednu kancelář a se kterou se téměř nebavím. 

Tohle přece není možné, je to hnusné jednání některých jedinců. A já jen doufám, že boží mlýny melou. Sice pomalu, ale jistě.
 
bamofi

Milá bamofi,
měla jsem pocit, že není možné, aby zaměstnavatel nedržel ženě po mateřské dovolené zaměstnání, ale nakonec jsem se dočetla, že pokud pracovní místo zruší a nemá možnost nabídnout jí podobnou pozici, stává se nadbytečnou. Ať žije taková podpora porodnosti :-(!
Reklama