Posílám příspěvek k tématu a tři fotky (hlavně u poslední si všimněte výrazu pána, co kolo nakládá, stojí za to :-)


Milé ženy-in,

letos jsme začátkem července vyjely na mini-cyklo-dovolenou. Cíl byl jasný: kdysi jsme projely dunajskou cyklostezku z Rakouska do Bratislavy, teď jsme chtěly pokračovat z Bratislavy dál směrem na Budapešť. Nějak se to tak vyvrbilo, že jsme nechaly chlapy doma a vyrazily pouze ženské – a to dokonce devět ženských.

 

Musím uznat, že tak vydařenou akci jsem už dlouho nezažila. Za těch pět dnů jsme toho stihly… probrat všechna opravdu důležitá témata, okouknout hezká městečka a města jako Mosonmagyárovár, Györ, Tatu,  Ezstergom i Visegrád (protože jsme si to nemohly zapamatovat, všechna města dostala českou přezdívku), okoupat se v termálkách, obhlídnout místní infrastrukturu (rozuměj hospody) i vyzkoušet kupní sílu forintu (zejména maďarské víno se za něj kupuje výborně). Místo naplánovaných noclehů v kempu jsme nakonec spaly  na místních zahradách, podařilo se nám dokonce i vyměnit píchlou duši (ne, že by to bylo tak složité, ale přece jen to bylo pro všechny poprvé), vyšlapaly jsme nečekaně velké kopce (to byste se divily, kolik jich tam bylo, opravdu nelžu!), nikomu se nic nestalo a ani jsme se nepohádaly. A ještě jsme ve Visegrádu stihly nádherný středověký festiválek a trhy.

 

Najely jsme 270 km – no, nechápu jak, protože kvůli tomu horku jsme jely jen ráno a pozdě večer, do Budapešti jsme nedojely, ale nevadí, necháme to napříště. Každopádně musím doporučit – jeďte taky! I když pozor, sice je trasa hrdě označená jako dunajská cyklostezka, ale většinou vede po okreskách, kde jezdí docela dost aut, a kolem Dunaje vede jen minimálně. A taky je tam víc kopců, než by se dalo od Maďarska čekat. Ale příště chceme do Maďarska na kola zase!

 

P.S: Celé akci jsme daly název, který snad redakce ocení J - ZAJÍC – IN. Zajíc, to je podle našich internetových stránek, a to IN, to je proto, že 8 z 9 účastnic akce čte... hádejte které webové stránky? Kdo nevěří, může si o akci více přečíst na http://www.zajicvyjenamesic.wz.cz/Madarsko2006.htm

 

Fialinka


Milá Fialinko,
tomu se říká aktivní dovolená a máte můj obdiv, na kole jsem vyřízená po zdolání prvního kopce.
 

Reklama