Syn Ivy v září nastupuje do školy a Iva se nikdy ničeho nebála víc. Na nikom jí nezáleží víc než na něm a udělá všechno pro jeho spokojenost. Moc dobře ale ví, jak to na školách chodí a protože sama byla svědkem šikany na základní škole, má obrovský strach.

64ec6b9196720obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Můj Davídek je trochu introvertní a ani ve školce moc neuměl navazovat vztahy s ostatními dětmi. Je šikovný, ale musí se na něj pomalu. Pomalejší děti to mají vždycky těžší a já mám obavy, že na to dojede. Mám možná trochu přehnané ochranitelské pudy, nebo takhle – já si to nemyslím, ale mé okolí ano.”

„Dost silně přemýšlím, že informuji paní učitelku a vedení školy o tom, že je Davídek trochu pozadu a má svůj svět, aby to pořádně ohlídali. Samozřejmě to musí být všechno potají, abych mu tím ještě neuškodila.”

„Nebo ještě přemýšlím, že seženu kontakty na jiné maminky a seznámím Davídka s jejich dětmi. Nevypadá to, že by si sám chtěl dělat kamarády, a to přesně může vést k šikaně. Sama jsem to zažila, teda já konkrétně ne, ale u nás ve třídě byla jedna taková holčina, neměla žádné kamarády a byla zvláštní. Samozřejmě byla terčem posměchu a psychické šikany. A to já u svého syna nedopustím. A moc dobře vím, že se to děje už v první třídě. Děti jsou dneska drsné.”

„Možná si někdo řekne, že je zvláštní, že už dopředu vím, že bude mít problém. Jenže já to vím, nemá zájem o žádné děti. Na hřišti, u někoho doma, v kroužku, ve školce taky ne. Je mi to líto, ale doufám, že z toho třeba vyroste a že je to jenom nějaké období."

„Nepřekypujeme penězi a David bude chodit oblékaný úplně obyčejně, žádné značky. Nechci ho mít rozmazleného, ale i to by mohl být důvod k zesměšňování. Pohlídám si, aby se učil dobře, ale aby měl i jiné zájmy. Snad to půjde, zatím je hodně ve svém světa, kterému já nerozumím.” zakončuje Iva.

Zdroj: respondentka Iva

Čtěte také:

Reklama