Chcete větší poprsí a nemáte na plastiku? Snadná pomoc! Smažená a příliš tučná jídla z „fast foodů“ a stánků s rychlým občerstvením podle odborníků nejen škodí zdraví, ale v západních zemích, kde je tento způsob stravování značně rozšířený, po něm začaly ženám prokazatelně růst prsa. S trochou nadsázky tak místo drahé plastiky stačí pravidelná konzumace hamburgerů a smažených hranolků a úspěch je zaručen.  

V průměru mají Evropanky a Američanky stále větší a větší košíčky. A nevyplňují je jen silikonem. A nepomáhají jim k tomu jen tučné hamburgery a hranolky, ale také antikoncepce.  

Podle britského profesora Pierre-Marca Cillese Boulouxe z nemocnice The London Clinic antikoncepční pilulky sice mají tendenci stimulovat růst prsou, ale moderní verze pilulek obsahuje mnohem méně estrogenu než dříve, takže ji nezpůsobuje jen antikoncepce. 

Bouloux se domnívá, že je to způsobeno i tím, že se do vodních zdrojů (i pitných) dostávají látky, které estrogeny napodobují a kumulují se v tělech obratlovců, tedy i přímo v člověku. Nebo se do lidského organizmu dostávají konzumací kontaminovaných živočišných produktů, a to především ryb. 

Největší mírou ovšem přispívá k nárůstu velikosti ňader u žen ve vyspělých západních zemích nezdravé jídlo bohaté na tuky. Lidé jsou stále obéznější, prsa obsahují značné množství tuku, takže se přírůstek váhy na nich rychle projeví. Všechny kalorie končí na bocích a v prsou. Ženy také dnes pijí mnohem více alkoholu, který je nejen nezdravý, ale také velmi kalorický. 

Toužíte po větším poprsí? Nebo necháváte vše na přírodě? Proč? Uvažovala jste někdy o plastické operaci ňader – ať už o jejich zvětšení, či o korekci? Myslíte si, že by váš partner ocenil nějaký ten centimetr navíc, nebo se mu líbíte taková, jaká jste?

Reklama