Karel Gott je zkrátka podnikavý člověk. Nejdřív muzeum, parfém, módní přehlídka s jeho obrazy a teď restaurace. Věčný Zlatý slavík (teď už i český) Karel Gott své božské příjmení propůjčil restauraci Gott Gallery Restaurant ve Spálené ulici v Praze. Včera jej slavnostně otevřel a mezi hosty byly i Lucie Bílá a Miss World a Miss ČR 2006 Taťána Kuchařová. Ta mistra tak okouzlila, že jí chce namalovat obraz.

 

Interiér je ve stylu Art Deco (mistrův oblíbený umělecký směr) – například dlaždičky s písmenem G na pánských toaletách stály několik desítek tisíc, kohoutky jsou pozlacené. Přesná kopie červené vázy z dvacátých let (prostory jich několik zdobí) má cenu 20.000.  A na stěnách samozřejmě visí Gottovy obrazy. Majitelem je Jan Maťovský – majitel Gottlandu v Jevanech a partner společnosti Art Production K2, který sponzoruje více než královsky nový ročník Miss ČR. Gott prý původně s otevřením restaurace nesoucí jeho jméno nesouhlasil, nicméně se nechal přesvědčit. Určitě to nebylo náročné.  

Přítomní si  slíbili, že restauraci budou navštěvovat. Ceny jsou prý přijatelné pro řadové návštěvníky (snídaně se pohybuje v cenové relaci 180 Kč).

 

Chcete-li se prásknout přes kapsu, zajděte, můžete se najíst, napít vín Karlových oblíbených značek a třeba si i zakoupit když ne obraz, tak aspoň nějaký suvenýr. Třeba ubrousky s Karlovým jménem. Určitě se budou hezky vyjímat u vás doma.

Myslím, že se dočkáme i Karlovy sochy...

Reklama