Hledáte nějaké afrodisiakum? Zapomeňte na vanilku a čokoládu. Sáhněte po něčem mnohem a mnohem tvrdším. Nejen do společenské nálady vás totiž může dostat i třeba fernet a nebo becherovka. Do jejich tajné receptury jsou totiž přimíchány i bylinky, které vás rozhodně nabudí na velmi zajímavý večer ve dvou.

 

Bylinky se do fernetu svážejí ze všech koutů světa, protože pouze tři bylinky rostou u nás. Historicky první fernet namíchal Ital Lionello Stock v Plzni a to v roce 1927, ale je pravděpodobné, že recept je mnohem starší, protože Lionellovi ležel nějakou dobu v šuplíku. Pečlivě ho střežil, aby s ním vyšel na světlo světa v pravý čas, co se mu povedlo. Recept však bedlivě střeží do dnes. Možná i to přidává kouzlo hořké chuti fernetu.

 

Alkoholické nápoje však nejsou jen afrodiziaka. V některých případech se používají i jako léky, o čem se může přesvědčit níže.

 

Australští lékaři zachránili život italskému turistovi tím, že mu tři dny do žil pouštěli vodku rychlostí tří panáků za hodinu.

Čtyřiadvacetiletý muž se zřejmě pokusil spáchat sebevraždu požitím jedu a upadl do kómatu. Lékaři neměli dostatečné zásoby lékařského alkoholu, který byl zapotřebí jako protijed, takže se museli uchýlit k sice neortodoxní, ale stejně účinné léčbě vodkou. Jak uvádí BBC, když se Ital probudil z kómatu, dokonce už ani neměl kocovinu.
 
Do nemocnice v severním Queenslandu se dostal poté, co požil ethylen glykol, jed, který se nachází v nemrznoucí směsi. Celá léčba ale trvala 20 dní.

zdroj: Korzo

Postřehla jste na sobě někdy afrodiziakální účinky fernetu či becherovky? Pijete vůbec tento druh alkoholických nápojů? A dokázala byste si představit, že by do vás někdo nitrožilně pouštěl alkohol?  

Reklama