gar.jpg
Foto: Shutterstock

Už po dvou týdnech společného bydlení vytrhla spokojený páreček ze zamilovanosti smutná událost, za kterou je zodpovědná Daniela. Ta totiž jednoho dne nechala omylem otevřená vrátka na zahradě a následek byl tragický.

„Libor má, teda měl, pětiletého psa Bena, o kterém mi vyprávěl už na prvním rande jako o nejmilovanějším tvorovi na planetě. Prý mu strašně pomohl, když mu bylo v životě nejhůř a před několika lety mu umřela maminka. Jeho věrný psí společník pro něj představoval alespoň nějaké rozptýlení a jeho společnost ho prý dostala z nejhoršího,“ popisuje Daniela.

Ta se po nastěhování se psem hned skamarádila a nabídla se, že se o něj bude také starat a venčit ho. Libor jí ovšem kladl na srdce, aby nezapomněla zavírat branku na zahrádce, protože pes má někdy trochu útěkářské sklony. Po čtrnácti dnech se ovšem Daniele stalo, že branku špatně dovřela a Ben utekl.

„Domů nechodím hlavním vchodem, ale přes zahrádku, protože je to blíž k autobusové zastávce. Když jsem před týdnem přišla domů, jako první jsem pustila Bena na zahradu, aby se proběhnul a šla jsem se převléknout do domácího. Po nějakých dvaceti minutách jsem si všimla, že Ben zmizel, a když jsem potom uviděla pootevřená vrátka, krve by se ve mně nedořezal. Okamžitě jsem vyběhla ven a začala psal hledat. Bohužel to netrvalo dlouho – našla jsem ho přejetého u té autobusové zastávky. Byl to asi přímý zásah s fatálními následky. Ben byl na místě mrtvý a řidič ani nezastavil a ujel,“ tvrdí Daniela.

Ta byla z události naprosto otřesená, došla domů pro deku, Bena v ní přinesla na zahradu a čekala, až se Libor v vrátí z práce. „Přiznám se, že mě na chvilku napadlo, že tělo někde schovám a budu tvrdit, že jsem Bena hledala už od příchodu domů, že musel asi přeskočit branku. Jenže neumím lhát, každý to na mně hned pozná, takže když Libor dorazil, šla jsem s pravdou ven. Hrozně brečel, já brečela s ním, ale nejhorší je, že už týden se mnou nepromluvil ani slovo. Řekl jen, ať ho nechám být, že potřebuje čas. Bojím se, že vždycky, když se na mě podívá, uvidí svého mrtvého miláčka, a to není dobrý základ pro spokojený a dlouholetý vztah. Ale miluju ho a rozchod by mě zdrtil,“ uzavírá.

Čtěte také: