Milá Setury, děkuji, že jste k dnešnímu tématu přispěla. A co na váš účes alá paní Thatcherová říkali doma? :) Krásný den!


 

Téma kadeřník je úžasné, právě bych k němu potřebovala. Mám plno nápadů na účesy, ale od nápadu k realizaccesta dlouhá. Listuju v časopisech a hledám inspiraci, nebo jdu rovnou ke kadeřnici a hledám v profi oběžníku něco nového.

Jednou mě chytla touha mít krásné lokny plné lesku, jak to vidíme v televizních reklamách, kde pro větší efekt schází modelka ze schodů a při každém kroku se jí bohaté vlny houpou v množství vlasů na tři hlavy. Pod schodama přehodí půlmetrovou záplavu vlasů z jedné strany obličeje na druhou, lokna jí zakryje jedno oko a upřímně řekne do kamery že už se takhle narodila. Potom dodá že my ostatní co nemáme takové štěstí to můžeme vylepšit přípravkem XY. I když jsem tomu příliš nedůvěřovala, tak jsem si říkala, co kdyby to náhodou fungovalo. Vyzkoušela jsem pár přípravků, ale výsledek byl nevalný. Takže to chce ruku profesionála, ty už budou vědět jak na to. Abych ulehčila popis toho co chci, hledala jsem nějaký obrázek v časopisech. V jednom týdeníku byla fotka účesu, který se mi moc líbil. Krásné zářivé lokny splývající kolem obličeje, no nádhera.

Objednala jsem se do salonu a abych si pojistila kvalitu, vybrala jsem vyhlášený a známý s hvězdnou klientelou. Nezapomněla jsem si dát do kabelky obrázek a spěchala jsem natěšená až budu mít vzhled modelky. Kadeřnice si fotku důkladně prohlédla a povídá: „ale nemyslíte si že tak budete vypadat, viďte?“ no to víš že tak chci vypadat, kvůli tomu jsem tady, říkám si v duchu. A nahlas říkám: „já vím že mám jemný vlasy, tak alespoň přibližně v tom stylu aby to bylo“ Kadeřnice pokývala hlavou a pustila se do práce. Na vlasy nanesla pěnu, natočila, přidala několik vrstev dalších věcí, přikryla a nechala působit. Za půl hodiny mi z hlavy igelit s ručníkem vystřelily ke stropu. Kadeřnice přispěchala, beze slova mi vlasy umyla a jako by nic pokračovala v úpravách. Její pohodička mě uklidňovala, že je vše jak má být. Přece jenom v luxusním salonu jsem nikdy předtím nebyla, tak jsem netušila jak to tam chodí. Napadlo mě, že to jsou asi nějaké novinky, co u nás ještě neznáme. Po dvou hodinách piplání, střídání spirálek, papilotů a natáček jsem vypadala jako Margaret Thatcherová.

Ta kadeřnice je slepá nebo úplně blbá, jak může účes vzhledu helmy považovat za dlouhé pružné lokny. A ještě mi řekla: „dyť jste to tak chtěla.“ Skásla mě o tučnou sumu těžce vydělaných korunek a já jsem v tu chvíli věděla s naprostou jistotou, že i kdybych na to stokrát měla, tam už nikdy nepůjdu. No jak se říká, není nad osobní zkušenost, teď vím že není vždycky o co stát. Drahý salon nemusí být automaticky dobrý salon. V drogerii jsem si koupila barvu na vlasy a měla jsem alespoň odstín jaký jsem si přála. Co se týká stříhání, dělám to jako Květa Fialová, kde to vyčuhuje, tam to ustřihnu. Když je nejhůř, dám vlasy do culíku a je učesáno. Pak je taky řešení paruka, okamžitě vylepší vzhled a okolí to ocení. Ovšem jako v každé situaci, záleží na tom, koho potkáte.

setury

Pozn. red: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Chodíte ke kadeřníkovi?

  • Jak často chodíte ke kadeřnici?
  • Barvíte si vlasy? A v salonu, nebo doma?
  • Přinesla jste kadeřnici obrázek a nechala se ostříhat podle něj?
  • Jak výsledek dopadl?
  • Toužila jste někdy po účesu, který nosila nějaká celebrita?
  • Chytla vám špatně barva? Co jste dělala?
  • Chodíte ke kadeřnici jednou za rok?
  • Nechodíte ke kadeřnici vůbec? Proč?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá voňavý dárek, kouzelnou toaletku Cherry Bloom od Yves Rocher (100 ml, edT) v hodnotě 710 Kč:

edt

Milé čtenářky, prosím, další příspěvky už neposílejte. Sešlo se jich dnes opravdu mnoho a už bychom je nestihly bohužel všechny vydat. Děkuji za pochopení!

Reklama