image.png
Foto: Shutterstock

Barbiecore si užívá svou slávu zejména kvůli velmi očekávanému hranému filmu Grety Gerwig – Barbie. Tato růžová nadvláda se v módní světě může chýlit ke konci. Otázkou je, která barva by mohla nahradit onu zářivou, která reprezentuje ženskou sílu? Tentokrát je esem v rukávu šedá, tzv. groutfit trend.

Formální tlumená a na první pohled fádní barva je totálním kontrastem ke svítivé (možná už protivné) růžové. Konec léta bude zahalen do šedé, jde ale o výběr správného odstínu. Je obecně známo, že módní trendy určují celebrity podle toho, co zrovna nosí a je tomu tak i teď.

Zendaya je zářným příkladem módní ikony určující trend. Jejím oblíbeným outfitem jsou široké šedé ležérní kalhoty, které doplnila o šedou elegantní vestičku. Nicole Kidman zase zvolila šedý komplet složený z kalhot a saka, který doplnila vysokými černými lodičkami. A šedá se samozřejmě objevuje i na přehlídkách, což je další zdroj trendů. Na přehlídce Debbie Brown v Karlových Varech se také objevily šedé kousky, například šaty s balonovými rukávy.

Unknown-2.jpg
Foto: Profimedia

Šedá se skvěle kombinuje, protože patří mezi neutrální barvy stejně jako bílá, černá nebo třeba hnědá. A pokud vás mrzí, že musíte vyměnit růžovou za šedou, vězte, že nemusíte. Tyto dvě barvy se skvěle doplňují a zabijete tím hned dvě mouchy jednou ranou – tedy dva trendy. Už dávno neplatí, že šedá je pro ty, co se chtějí skrývat a nechtějí být vidět. Naopak! Barevný outfit vkusně doplní a monochromatický šedý outfit zase bude působit silně elegantně a sofistikovaně. Klidně ho zvolte, ale jen v případě, že nemáte sněhově bílou pleť, zbytečně byste v záplavě šedé zanikli. Dokonce se začalo špitat, že z šedé se stala barva bohatých a že působí velice luxusním dojmem. 

Pamatujte si, že šedá není nudná, jde jen o zvolení správného odstínu a barevné kombinace.

Zdroj: InStyle, Firstpost, Americantwoshot

Reklama