To není úryvek z bulvárního magazínu, to je pravdivý příběh ze života. Ten, jak známo, píše nejlepší příhody. Po čase je jejich aktéři dávají k lepšímu, ale ve chvíli, ale ve chvíli, kdy se udály, by se nejraději neviděli..

Dnes tomu říká roztržitost, dříve to bylo hrubé zanedbání péče o svěřenou osobu. Dnes se tomu směje, dříve by se nejraději neviděl a jeho pocity by nikdo nechtěl zažít na vlastní kůži.

Láďa je spolehlivý chlap a skvělý táta. Ale jak se říká, i tesař se někdy utne.

Čtěte také:

Na ten den se strašně těšili. On a jeho devítiletý syn Vojta. Čekala je úžasná „pánská“ jízda na horách. Jen oni dva. Nechají za sebou město, mámu a mladší „ségru“. Aby jim cesta pěkně ubíhala, hráli slovní fotbal a dobře se bavili. Asi po hodině jízdy se chtělo Vojtovi čůrat a nádrž auta potřebovala dotankovat.

Tak zastavili u nejbližší benzínové pumpy. Táta natankoval plnou, kluk si odběhl a vše by bylo v nejlepším pořádku, kdyby se Vojta nenabídl, že umyje okna u auta. Fajn, souhlasil táta a vzniklé pauzy využil na kafe a noviny.

A pak se to stalo. Táta dopil kafe, zaplatil, nasedl do auta, a jak slyšel zabouchnout zadní dveře, myslel si, že nasedl i Vojta, a automaticky se rozjel. Když mu bylo po několika minutách divné, že je vzadu podezřelé ticho, myslel si, že Vojta usnul a mrknul do zpětného zrcátka. V tom mu zatrnulo! Sedačka byla prázdná.

Zapomněl jsem ho tam!

„Proboha, já ho zapomněl u pumpy,“ uvědomil si, že to pěkně „zvoral“, a hnal se k nejbližšímu exitu.

Mezitím kluk stál s kýblem (který šel vrátit) a nevěřil vlastním očím. „Táta mi ujel,“ konstatoval obsluze pumpy, a ta zburcovala policii.

Policie vyslechla Vojtu, aby se dobrala nějakého kontaktu na rodiče, a nenapadlo je nic lepšího než volat matce. Matka zažila infarktovou situaci a ječela na policisty, kteří v tom byli nevinně. Mezitím k pumpě dorazil provinilý otec a šťastný ze shledání se synem se rozplakal. Policistům se ho zželelo, takže to vyřešili sepsáním protokolu, domluvou, a zbytek nechali na manželce. Bylo jim jasné, že na takový „sprduňk“ do smrti nezapomene.

Nakonec  byli všichni rádi, že to dobře dopadlo.

Po návratu na něj ještě dlouho nepromluvily ani dveře od bytu, ale vzal si ponaučení, že musí být vždy a za každých okolností ve střehu.


Jak je vidět, i takhle to může někdy dopadnout... A s tím tak trochu souvisí i dnešní téma.

Téma dnešního dne zní: Kdo vám hlídá děti?

  • Potřebujete hlídat děti?
  • Kdo vám je nejčastěji hlídá? Jejich tatínek, babičky, dědové, tety...?
  • Svěřila byste je někomu cizímu?
  • Máte chůvu?
  • Necháváte je doma samotné? Jak staré?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Za odměnu získá jedna z vás dárek: Marťánky Gummi a šampón Timotei Kids s vůní Watermelon.

Pište jako obvykle na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem děkuju!

martitimo

Reklama