Letní sezóně i mně na řeckém ostrově Santorini, z něhož jsem vám v létě pravidelně posílala pozdravy plné slunce v podobě deníku, je odzvoněno, a já jsem marně přemýšlela, čím se zahřát v nastávající zimě v Praze. A pak jsem na to přišla! Láska! Sex! Fyzická blízkost jiné osoby! To vše nám dodává hřejivý pocit, zároveň ale zamotává a komplikuje naše životy. Někdy jde o motanice komické, jindy bolestné, v mém životě i v životě lidí kolem mě jich je každopádně tolik, že jsem se rozhodla se o ně s vámi pravidelně dělit.

O tom, že ženy jsou – jak se říká - z Venuše a muži z Marsu, dnes snad už nikdo nepochybuje. Stejně tak, jako se nedá zpochybnit fakt, že na muže neexistuje manuál a co se týče vztahů, nikdy přesně nevíte, co od nich můžete čekat. Určitě znáte typické ženské otázky, které provázejí každé první rande: Zavolá nebo nezavolá? / Když se neozve do tří dnů, měla bych se mu připomenout? / Udělala jsem chybu, když jsem se s ním hned na prvním rande vyspala? / Měla jsem se s ním hned vyspat, teď si myslí, že jsem netykavka…/ PROČ SAKRA NEVOLÁ???

GreekNěkdy se ale situace může obrátit. Nedávno jsem tu měla na návštěvě mého kamaráda z Řecka. Ano, jako každý Řek, potažmo muž, má i Giannis své mouchy, ty však zaregistrujete až po čase. Je to fajn kluk, hezký, milý, zábavný a hlavně dokáže být gentleman, což už se dnes moc nevidí.

Giannis se loni v létě seznámil s Češkou, která trávila dovolenou na Santorini. Padla mu do oka, jelikož byl ale v té době zadaný, vyměnili si akorát kontakt na Facebooku, kde si sem tam napsali. Když letos Giannis přijel do Prahy, zatoužil se s dívkou setkat a ona rozhodně nebyla proti. Jelikož těch pár dní, co trávil v Praze, bydlel u mě, byla jsem svědkem horečných příprav, kterým jsem se až musela smát.

Evidentně mu na rande dost záleželo, a tak se minimálně 5x převléknul, přičemž jsem mu musela soudcovat, pečlivě se oholil, navoněl a načesal a pak si nechal podrobně vysvětlit, kde cestou na rande může koupit kytku a jaký druh že má vzít.

Z rande se místo po hodině vrátil asi až po čtyřech a celý nadšený mi líčil, jak si s dívkou dokonale padli do noty a skvěle si rozuměli. Protože Giannis byl v ČR také kvůli skákání s padákem, které provozuje, dívka zahořela touhou tento sport vyzkoušet. Giannis proto neváhal odsunout svůj odlet a zorganizovat pro ni s mojí pomocí celý výlet, jen aby na dívku zapůsobil. Ta však jeho snahu neocenila. Ačkoliv první večer působila stejně nadšeně jako Giannis, najednou začala být ve zprávách vyhýbavá, až přestala odpovídat docela, a až když už byl můj kamarád zpět v Řecku, napsala mu cosi ve smyslu, že na takové muže není zvyklá a bylo to na ni moc hrr.

Řecká hrdost mého kamaráda tak utrpěla slušnou facku, já jsem se mu ale ani nedivila. Když v podobných situacích marně čekáme na telefonát od muže, toužíme, aby se choval přesně jako Giannis. Když se to ale stane, zbaběle prcháme s nepřesvědčivými výmluvami. Tvrdíme, že mužům a jejich chování nerozumíme, a přitom se ve stejných situacích chováme tak, že oni nemají šanci pochopit nás. Jsme sice každý z jiné planety, ale ve vztazích umíme dělat nepořádek úplně stejně…

Čtěte také:

Reklama